25 minut

4. září 2014

Obsah dílu

Policie obvinila sestru kvůli smrti těhotné ženy — Soud jedná s věřiteli VOKD — Výkupní ceny ovoce jsou na třicetiletém minimu — Pořádek v Javorníku hlídá ochranka — Válečné osudy obyvatel Těšínska v obrazech — Petice proti výstavbě vrakoviště — V Ostravě jezdí retro taxíky. — Obří socha Radegasta v Dolní oblasti Vítkovice

Části dílu

00:54
Policie obvinila sestru kvůli smrti těhotné ženy
  V souvislosti se smrtí těhotné ženy v Orlové policie obvinila zdravotní sestru. Ta při rutinním vyšetření zaměnila glukózu za toxický roztok.
  06:41
  Soud jedná s věřiteli VOKD
   Nedokončené stavby zakázky a dluhy. Ostravský krajský zasedne s věřiteli firmy VOKD, která je v úpadku. Pohledávky společnosti se pohybují v řádech miliard korun.
   09:16
   Výkupní ceny ovoce jsou na třicetiletém minimu
    Pěstovat ovoce se už nevyplácí. Tvrdí to ovocnáři na Moravě, kteří nyní čelí velmi nízkým výkupním cenám veškerého ovoce. Třeba za kilogram padaných jablek jim odběratelé vyplácejí 50 – 70 haléřů.
    12:26
    Pořádek v Javorníku hlídá ochranka
     Javorník na Jesenicku řeší neobvyklým krokem dlouhodobé problémy s kriminalitou. Na pořádek tady dohlíží od června bezpečnostní agentura, pro kterou se radnice rozhodla kvůli tomu, že z města odešla státní policie.
     14:38
     Válečné osudy obyvatel Těšínska v obrazech
      „První světová válka očima generací“ – tak zní název výstavy, kterou ke 100.výročí prvního celosvětového válečného konfliktu připravil Kongres Poláků v České republice.
      17:19
      Petice proti výstavbě vrakoviště
       Hřbitovu aut se obávají obyvatele Jerlochovic ve Fulneku. Firma, která sídlí v části města tam totiž plánuje zbudovat vrakoviště. Stavební úřad ve Fulneku záměr firmě odsouhlasil.
       20:01
       V Ostravě jezdí retro taxíky.
        Ostrava se může pyšnit zcela novou službou v oblasti dopravy. Dva automobiloví nadšenci si pořídili retro taxíky, které teď nově brouzdají ostravskými ulicemi.
        22:14
        Obří socha Radegasta v Dolní oblasti Vítkovice
         Panorama Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě by měl do budoucna ozvláštnit novodobý industriální bůh Radegast. Interaktivní téměř 30 metrů vysoká socha vznikne z obřího filtru.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         5. září 2014

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         5. červen

         Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

         5. 6. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         2. červen

         Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

         2. 6. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         1. červen

         Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

         1. 6. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         31. květen

         Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

         31. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         30. květen

         Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

         30. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         29. květen

         ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

         29. 5. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám