Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Policie obvinila sestru kvůli smrti těhotné ženy

V souvislosti se smrtí těhotné ženy v Orlové policie obvinila zdravotní sestru. Ta při rutinním vyšetření zaměnila glukózu za toxický roztok.

Soud jedná s věřiteli VOKD

Nedokončené stavby zakázky a dluhy. Ostravský krajský zasedne s věřiteli firmy VOKD, která je v úpadku. Pohledávky společnosti se pohybují v řádech miliard korun.

Výkupní ceny ovoce jsou na třicetiletém minimu

Pěstovat ovoce se už nevyplácí. Tvrdí to ovocnáři na Moravě, kteří nyní čelí velmi nízkým výkupním cenám veškerého ovoce. Třeba za kilogram padaných jablek jim odběratelé vyplácejí 50 – 70 haléřů.

Pořádek v Javorníku hlídá ochranka

Javorník na Jesenicku řeší neobvyklým krokem dlouhodobé problémy s kriminalitou. Na pořádek tady dohlíží od června bezpečnostní agentura, pro kterou se radnice rozhodla kvůli tomu, že z města odešla státní policie.

Válečné osudy obyvatel Těšínska v obrazech

„První světová válka očima generací“ – tak zní název výstavy, kterou ke 100.výročí prvního celosvětového válečného konfliktu připravil Kongres Poláků v České republice.

Petice proti výstavbě vrakoviště

Hřbitovu aut se obávají obyvatele Jerlochovic ve Fulneku. Firma, která sídlí v části města tam totiž plánuje zbudovat vrakoviště. Stavební úřad ve Fulneku záměr firmě odsouhlasil.

V Ostravě jezdí retro taxíky.

Ostrava se může pyšnit zcela novou službou v oblasti dopravy. Dva automobiloví nadšenci si pořídili retro taxíky, které teď nově brouzdají ostravskými ulicemi.

Obří socha Radegasta v Dolní oblasti Vítkovice

Panorama Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě by měl do budoucna ozvláštnit novodobý industriální bůh Radegast. Interaktivní téměř 30 metrů vysoká socha vznikne z obřího filtru.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST