Komentovaný pohled na dění u našich sousedů

V Rakousku zuří potratová válka. Pracovníci organizace Hnutí pro život demonstrují před nemocnicemi, ve kterých se potraty provádějí. Podle některých lékařů tím ale obtěžují jejich pacientky. Jeden z nich proto vyrazil do boje. Najal si skupinu herců, která měla demonstranty od postávání před klinikami a rozdávání letáků odradit. A teď se zase cítí být ohroženi právě antipotratoví aktivisté. Reportáž Lenky Drmotové oběma znepřáteleným stranám dává prostor na obhajobu svých názorů a činů. Spolupracovnice Českého rozhlasu v Rakousku Marie Woodhamsová okomentuje, jak chtějí situaci řešit rakouští politici.

SA protože se blíží Vánoce, nezapomeneme na ně ani v pořadu Adresa: střední Evropa. I když Středoevropané jsou v podstatě jedna velká rodina, jejich vánoční a předvánoční zvyky se liší. Například v Polsku chodí Mikuláš dvakrát, a s tím naším má společné snad jen jméno. Více prozradí reportáž Petra Kotrly.

ČT24 ve čtvrtek 20. prosince od 15:32 hod.

Zpravodajský magazín, který mapuje aktuální události většího i menšího významu v zemích střední Evropy. Komentovaný pohled na dění u našich sousedů, jehož cílem je hledat společný kontext a jmenovatele pro témata, kterými v daném týdnu žijí lidé v zemích střední Evropy. Hlavní cíl týdeníku? Přinést od našich sousedů informace, které se nedostanou do velkých zpráv. Přinést zprávy z regionu, který má historicky, kulturně i politicky mnoho společného. Moderují Eva Hanzlová a Michal Fila.

Premiéra v sobotu v 10:32 na ČT24

E-mail: cem@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3