Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Den do voleb — Den do voleb — Domácí hemo-dialýza — Dotace pro sociální služby — Potravinová pomoc — Problémy v nemocnicích — Cvičení záchranářů na přehradě — Baletní premiéra v Národním divadle Brno — Odpadový Oskar

Části dílu

01:12
Den do voleb
  Do komunálních voleb zbývá už jen jeden den. Zítra se ve dvě hodiny odpoledne otevřou po celé republice místnosti pro hlasování. Přípravy na mnoha místech už proto vrcholí. Jen v Brně je potřeba nachystat 352 volebních místností. Nejvíc z nich v centru města. Rozvážení volebních uren a dalšího potřebného vybavení si tam proto naplánovali už na dnešek.
  04:29
  Den do voleb
   Volby do obecních zastupitelstev jsou zvláštní tím, že v nich můžou voliči takzvaně křížkovat - tedy dávat hlasy vybraným kandidátům. Systém ale funguje jinak, než udělování preferenčních hlasů ve sněmovních volbách. Jak správně volit vysvětlíme v reportáži Barbory Měchurové.
   07:17
   Domácí hemo-dialýza
    Už 5 lidí, kteří provádějí hemo-dialýzu v domácím prostředí, vyškolilo Dia-lyzační středisko polikliniky v Uherském Brodě. Výhodou je velká časová úspora. Zájemci podstupují náročný zdravotnický výkon v domácím prostředí pětkrát za týden. Lékaři účinnost dialýzy sledují na dálku.
    07:53
    Dotace pro sociální služby
     300 milionů korun. Tolik rozdělí Jihomoravský kraj ještě letos posky-tovatelům sociálních služeb. Dotaci na to dostane od Ministerstva práce a sociálních věcí. Víc peněz je potřeba jak kvůli zvyšujícím se cenám energií, tak kvůli stále rostoucímu počtu klientů. Už teď je podle vedení kraje jasné, že navýšit rozpočet pro tuto oblast bude nutné i na příští rok.
     08:52
     Potravinová pomoc
      Znojmo ve spolupráci s tamní oblastní Charitou začalo pomáhat dalším chudším občanům města. Seniorům, kteří bydlí sami a rodičům – samoživitelům rozdává od úterý potravinové balíčky. Zásoby ve skladech potravin mají lidem vystačit do konce roku.
      11:24
      Problémy v nemocnicích
       V nemocnicích ve Zlínském kraji chybí radio-logičtí asistenti. Nejvíc tento výpadek pociťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Tamním oddělením zobrazovacích metod denně projdou stovky pacientů. Kvůli nedostatku personálu je čekací doba na vyšetření i o několik týdnů delší.
       13:51
       Cvičení záchranářů na přehradě
        Evakuaci padesáti figurantů z hořící lodi dnes dopoledne na Vranovské přehradě na Znojemsku cvičily všechny složky integrovaného záchranného systému. Zapojily se desítky záchranářů, hasičů i policistů. U reálné havárie by ale dřív než oni mohli být vodní záchranáři. Jejich dosud chybějící stanice by se snad u přehrady mohla objevit příští rok.
        19:28
        Baletní premiéra v Národním divadle Brno
         Tři tvůrci, tři choreo-grafie a tři rozdílná pohybová vyjádření. To všechno v rámci jednoho představení. Baletní soubor Národního divadla Brno zahájí už tento pátek novou sezónu premiérou Bolero. Otázky dnešní doby týkající se genderové identity, smrti nebo manželství představí například choreo-grafové z Rumunska nebo Švédska.
         22:00
         Odpadový Oskar
          Nejméně směsného odpadu loni na jižní Moravě vyhodili obyvatelé Kobylí a Mikulova na Břeclavsku. Soutěž odpadový Oskar vyhlásil spolek Arnika už poosmé. Projekt podporuje ministerstvo životního prostředí, jeho cílem je popularizace míst s nízkou produkcí komunálních odpadů.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám