Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Digitální mapa kraje

Obsah dílu

Zápisy dětí do škol — Zápisy ukrajinských dětí do škol — Sucho na jihu Moravy — Cyklostezka Drásov - Čebín — Budoucnost S-centra v Hodoníně — Samosběr třešní a jahod — Integrovaná doprava Zlínského kraje — Digitální mapa kraje — Evakuace kvůli nálezu letecké pumy v Brně — Návrat syslů do Podyjí — Skončil 62. Zlín Film Festival

Části dílu

01:24
Zápisy dětí do škol
  Víc než 80 žáků, kteří se zapsali do brněnských základních škol, není zatím přijatých na žádnou z nich. Vyplynulo to z oznámení, které školy zaslaly rodičům do konce května. V několika případech se do zařízení děti nedostaly ani přesto, že tam místně spadají. Týká se to škol, o které je zájem výrazně vyšší než v předchozích letech.
  04:28
  Zápisy ukrajinských dětí do škol
   Po uzavření zápisů českých dětí do škol začínají zápisy těch ukrajinských, které pak půjdou na volná místa. Termíny si ředitelé určují sami - uskutečnit se musí od 1. června do poloviny července. Ve Zlínském kraji, který je uprchlickou krizí zasažený nejmíň z celé republiky, je míst dostatek.
   06:54
   Sucho na jihu Moravy
    Na jižní Moravě za za prvních pět měsíců letošního roku pršelo nejmíň z celé republiky. Vyplývá to ze staničních měření Českého hydrometeorologického ústavu. Od ledna do května v regionu letos spadlo až dva krát míň srážek než loni. Bouřky očekávají odborníci dnes a zítra v noci.
    07:41
    Cyklostezka Drásov - Čebín
     Mezi Drásovem a Čebínem na Brněnsku se podařilo dokončit cyklo-stezku, přestože část trasy muselo vedení Drásova nechat přeprojektovat. Stavební firma totiž během prací odkryla v půdě ekologické znečištění. Podle prvotního zjištění se jedná o topný olej. Rozsah znečištění odborníci teprve zjišťují. Cyklistům a pěším to v užívání stezky ale nijak nebrání.
     08:37
     Budoucnost S-centra v Hodoníně
      Živý vstup redaktorky Kateřiny Švédové
      10:43
      Samosběr třešní a jahod
       První letošní ovoce dozrává. Do sběru se tak pouštějí jak pěstitelé třešní, tak třeba jahod. Obrovský zájem je o tradiční samosběry. Někde lidé stojí fronty i hodinu před otvírací dobou.
       13:03
       Integrovaná doprava Zlínského kraje
        Integrovaná doprava ve Zlínském kraji bude od 1. července konečně fungovat naplno. Novinkou budou časové jízdenky ve vlacích a autobusech, které budou výrazně levnější než jednotlivé jízdné. To navíc od nového měsíce opět podraží.
        15:37
        Digitální mapa kraje
         Jihomoravský kraj připravuje digitální technickou mapu. Podle zákona ji musí zpracovat do poloviny příštího roku. Má zaznamenat polohu silnic, staveb nebo inženýrských sítí. Lidé, kteří staví, nebo taky samosprávy díky ní najdou údaje o infrastruktuře na jednom místě. Mapování provádí i speciální auta, která snímkují jihomoravské silnice.
         17:36
         Evakuace kvůli nálezu letecké pumy v Brně
          Živý vstup redaktorky Barbory Sittové
          19:18
          Návrat syslů do Podyjí
           Malou kolonii syslů objevili ochránci přírody v národním parku Podyjí na Znojemsku. Ohrožený savec se tam vrátil po víc než padesáti letech, zalíbil se mu výběh koní, kteří obývají jednu z chráněných lokalit. Sysel už přitom v tuzemsku kvůli intenzivnímu zemědělství málem vyhynul.
           21:37
           Skončil 62. Zlín Film Festival
            Největší a nejstarší přehlídku filmů pro děti a mládež na světě uzavřel slavnostní galavečer s předáváním cen nejúspěšnějším soutěžním snímkům. Zlatý střevíček za přínos kinematografii převzal herec Karel Heřmánek.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Komunální a senátní volby — Senátní volby na jihovýchodě Moravy — Referendum ve Veverské Bítýšce — Hlasování mladých voličů — Netradiční volební místnosti — Volby v malé vesnici — Ubytování ukrajinských uprchlíků

            23. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Den do voleb — Domácí hemo-dialýza — Dotace pro sociální služby — Potravinová pomoc — Problémy v nemocnicích — Cvičení záchranářů na přehradě — Baletní premiéra v Národním divadle Brno — Odpadový Oskar

            22. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Loupež v klenotnictví — Soutěž Lipová ratolest — Energetická konference — Léčba neplodnosti — Spor na střední škole — Robot pro zdravotnická zařízení — Chybí komisaři ve volebních komisích — Sběr šišek — Končí výroba krojovaných panenek

            21. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nábor hasičů — Výsledky studie — Chladné počasí — Potraviny na pranýři — Dva roky od otravy řeky Bečvy — Existenční problémy sportovišť — Začíná festival Serial Killer — Nedostatek kovářského uhlí — Dotace pro úpravu vnitrobloků

            20. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Začala topná sezóna — Regulace ve vnitroblocích — Pokuta pro Úrazovou nemocnici — Pohřeb Alžběty II. — Soud kvůli dopravní nehodě — Filharmonie Brno zahájila sezónu — Setkání pamětníků z brněnské Zbrojovky — Poplatek za autoškoly roste — Nové zahrádkářské osady

            19. 9. 2022 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            16. 9. 2022 na ČT1

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám