25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Přesun asistenčního centra — Končí sklad materiální pomoci — Nový zabezpečovací systém — Výsledky inspekce v Hatích — Zabavování alkoholu ve Znojmě — 80. výročí atentátu na R. Heydricha — Záchyt běženců z Blízkého východu — Pokračuje Zlín Film Festival — Opravená psychiatrická klinika — Začíná letní divadelní sezona

Části dílu

01:27
Přesun asistenčního centra
  Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se z brněnského výstaviště stěhuje na novou adresu. Od prvního června bude fungovat v prostorech bývalého odboru cizinecké policie v městské části Brno-jih.
  04:27
  Končí sklad materiální pomoci
   Končí sklad zlínského Červeného kříže na pomoc Ukrajině. V pondělí bude poslední den, kdy si tam uprchlíci budou moci přijít pro věci. Už teď si ale nemají v podstatě co brát.
   06:49
   Nový zabezpečovací systém
    Odolá zlodějům i hackerským útokům. Firma za Žďáru nad Sázavou ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně představila unikátní zabezpečovací systém.
    07:28
    Výsledky inspekce v Hatích
     Inspektoři České obchodní inspekce zabavili při včerejší kontrole v asijské tržnici v Hatích na Znojemsku přes 5 800 padělků.
     08:14
     Zabavování alkoholu ve Znojmě
      Obyvatele, kteří popíjejí alkohol a obtěžují své okolí, třeba rušením nočního klidu, začali více postihovat ve Znojmě. Těm, kteří pijí na místech, kde je to zakázané, ho strážníci mohou zabavit.
      11:36
      80. výročí atentátu na R. Heydricha
       Atentát chystali taky tři výsadkáři, kteří se narodili na území dnešního Zlínského kraje. Josef Bublík, Jan Hrubý a Josef Valčík. Jejich památku si připomínají v obcích, kde mají kořeny.
       14:02
       Záchyt běženců z Blízkého východu
        85 běženců z blízkého východu zadrželi policisti během posledních dnů ve Zlínském kraji. Někteří z nich žádají o mezinárodní ochranu v jiných státech Evropské unie. Ti jsou teď ve speciálním zařízení.
        15:57
        Pokračuje Zlín Film Festival
         Sázení festivalového stromu, promítání filmových novinek, setkání s jejich tvůrci nebo autogramiády. Nejen to nabízí dnešní program Zlín Film Festivalu.
         18:03
         Opravená psychiatrická klinika
          Po víc než dvou letech oprav Fakultní nemocnice Brno otevřela zrekonstruovanou psychiatrickou kliniku. Původní stavba z šedesátých let už byla ve velmi špatném stavu.
          20:52
          Začíná letní divadelní sezona
           V Brně začíná sezóna letních divadelních představení. Už tuto sobotu ji premiérou inscenace Eliška Rejčka zahájí na Biskupském dvoře Městské divadlo Brno.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám