25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

Části dílu

01:13
Podpora začínajících zemědělců
  Začínající zemědělci do 40 let věku měli do tohoto týdne možnost požádat o dotaci na svou činnost. Má jim pomoct v rozjezdu podnikání. Do pondělka to udělalo přes 2 a půl tisíce lidí nebo firem z celého Česka. Mezi úspěšné žadatele z Jihomoravského kraje se v minulých letech zařadili třeba manželé Šediví z Maref na Vyškovsku.
  07:55
  Soud s Březinovými
   Okresní soud ve Zlíně začal znovu projednávat případ údajné legalizace půl miliardy korun lihové mafie. Obžalováni jsou Vladimír Březina a Stanislava Kudlejová, otec a bývalá manželka lihového bosse Radka Březiny. Rodinní příslušníci - podle obžaloby - legalizovali zisky například nákupem cenných papírů nebo nemovitostí. Už dvakrát byli zproštěni viny. Spor se dál vede o autentičnost klíčového důkazu – peněžního deníku lihové mafie.
   09:14
   Oprava hradu Děvičky
    Dělníci začali rekonstruovat jihozápadní stěnu na zřícenině hradu Děvičky v Pálavských vrších. Památku opravuje od loňska spolek dobrovolníků. Navštěvovaná zřícenina byla totiž ve špatném stavu a hrozilo zřícení některých částí. A to hlavě kvůli rychlému zvětrávání vápencových stěn.
    10:03
    Budoucnost obory Soutok
     Oblast kolem soutoku Moravy a Dyje na Břeclavsku by mohla být v budoucnu národním parkem - tak to alespoň má v programovém prohlášení současná vládní koalice. Místo dnes navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Proces vyhlášení se podle ní letos ještě nenastartuje - přednost má Křivoklátsko. Na jihu Moravy chce nejdřív jednat se starosty, nevylučuje ani možnost vyhlášení chráněné krajinné oblasti.
     12:17
     Muzeum v obci s dvaceti obyvateli
      Malé muzeum v malé vesnici. Vzniklo v Habří na Žďársku, kde žijí jen dvě desítky obyvatel. Založila ho Andrea Buchtová ve své domě, chce ukázat zapomenutou historii malé obce.
      14:10
      Most v Tetčicích je průjezdný
       Řidiči ode dneška znovu projedou po mostě v Tetčicích na Brněnsku. Silničáři ho uzavřeli před dvěma týdny kvůli zřícení jednoho z mostních křídel. V havarijním stavu je most na spojnici Brna s Ivančicemi a Moravským Krumlovem už delší dobu, proto se s rozsáhlejší opravou nepočítá. Na září je naopak naplánovaná demolice.
       18:36
       Půdní injektáž zlepší růst stromů
        Novou metodu na záchranu stromů v parku Kraví hora v Brně zkouší arboristé. Tak zvaná půdní injektáž má zlepšit podmínky pro růst. Stromy v parcích jsou dlouhodobě zatěžované a půda v okolí kořenů je udusaná a málo provzdušněná.
        21:29
        Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu
         Živý vstup Heleny Ondřejové
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám