25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nemocnice v běžném provozu — Prodělání covidu-19 může zvyšovat riziko infarktu — Burza práce — Den Evropy — Znojemské historické vinobraní — Stavba nových silnic a dálnic — Omezení na silnicích — Nejdelší visutý most na světě — Nové přírodní památky

Části dílu

01:30
Nemocnice v běžném provozu
  Každý den můžou ode dneška návštěvy za pacienty ve většině nemocnic, které zřizuje jihomoravský kraj. Týká se to třeba Břeclavi, Hustopečí nebo Vyškova.
  04:35
  Prodělání covidu-19 může zvyšovat riziko infarktu
   Lidem, kteří onemocnění prodělali, hrozí až o 70 procent vyšší riziko infarktu nebo srdečního selhání. Prokázala to rozsáhlá zahraniční studie.
   07:08
   Burza práce
    Krajská pobočka Úřadu práce dnes v Brně uspořádala Burzu práce. Cílem akce mělo být zjednodušení propojení nabídky a poptávky.
    08:05
    Den Evropy
     Dnes je Den Evropy. Ve městech po celé republice se konají oslavy spojené s připomínkou 18-ti let Česka v Evropské unii.
     08:58
     Znojemské historické vinobraní
      Po dvou letech covidových opatření bude letos v září znovu Znojemské historické vinobraní. Svá vína představí návštěvníkům desítky vinařů. Jen na stánkový prodej se jich přihlásilo 21.
      11:35
      Stavba nových silnic a dálnic
       Na řadě míst ve Zlínském i Jihomoravském kraji intenzivně pracují silničáři. Na začátku června řidiči budou moci využívat část první mimo-úrovňové křižovatky budované dálnice D55 v úseku mezi Babicemi a Starým Městem.
       13:59
       Omezení na silnicích
        Řidiče na jihu a východě Moravy čekají ještě další objížďky. V pondělí začne oprava silnice v úseku od Jasenné po Lutoninu na Zlínsku.
        18:55
        Nejdelší visutý most na světě
         Dolní Morava, horský cíl turistů i z Jihomoravského kraje, má novou atrakci. Nejdelší visutý most na světě. Dlouhý je konkrétně 721 metrů. Jeho stavba trvala dva roky.
         21:35
         Nové přírodní památky
          Nové přírodní památky vzniknou v Jihomoravském kraji. Na Břeclavsku i Znojemsku. Rozhodli o tom krajští radní.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám