Události v regionech (Brno)

6. duben 2022

Část: Nový systém třídění odpadů

Obsah dílu

Nový systém třídění odpadů — Odstávka v brněnské spalovně odpadů — Prezident vyhlásil termín komunálních voleb — Strom tolerance — ÚS ponechal zákon o policii beze změn — Interaktivní mapa francouzštiny — Vláda o pomoci uprchlíkům — Události, komentáře z Brna — Nový kříž Červeného kostela v Olomouci — Narozeninový koncert Miloše Štědroně

Části dílu

01:35
Nový systém třídění odpadů
    Lidé teď mají barevně označené popelnice přímo u domu. Radnice se tak snaží obyvatele ke třídění motivovat. I proto, že se jim každoročně zvyšují poplatky za vývoz směsného odpadu.
    05:11
    Odstávka v brněnské spalovně odpadů
      Přibližně 230 tisíc tun odpadu zlikviduje jediná spalovna na Moravě - ta v brněnských Židenicích. Vozí ho sem i města a obce ze sousedních krajů Olomouckého nebo z Vysočiny. Teď provoz částečně omezila pravidelná technologická přestávka, která trvá 12 dní. Odborníci musí třeba umýt zařízení, které čistí spaliny nebo odstranit spečený odpad zevnitř kotlů.
      07:37
      Prezident vyhlásil termín komunálních voleb
        Letošní volby do obecních zastupitelstev a taky do třetiny senátních obvodů se uskuteční v pátek 23. září a v sobotu 24. září. Termín vyhlásil prezident Miloš Zeman.
        08:24
        Strom tolerance
          Vázáním stužek na tak zvaný Strom tolerance dnes lidé v brněnském parku Lužánky zahájili oslavy blížícího se Mezinárodního dne Romů. Ty vyvrcholí pátečním Průvodem romské hrdosti centrem města. Oslavy potrvají týden.
          09:02
          ÚS ponechal zákon o policii beze změn
            Odebírat a uchovávat vzorky DNA od podezřelých nebo vězňů můžou policisté i nadále beze změny. Ústavní soud po čtyřech letech projednávání zamítl návrh na zrušení této praxe. Zároveň ale zdůraznil, že právní úprava není ideální. Politici by - podle něj - měli zvážit přijetí nového zákona.
            11:14
            Interaktivní mapa francouzštiny
              Zvýšit zájem o výuku francouzštiny chtějí pedagogové z brněnské Masarykovy univerzity. Vytváří interaktivní mapu, která má ukázat žákům základních a středních škol uplatnění tohoto jazyka. Jen v Brně totiž ve firmách chybí desítky francouzsky mluvících zaměstnanců.
              13:58
              Vláda o pomoci uprchlíkům
                Jak dál zajišťovat uprchlíkům z Ukrajiny ubytování, vzdělání nebo sociální pomoc. O tom v těchto chvílích jedná vláda. Lepší koordinaci při zvládání uprchlické krize žádají i námi oslovené neziskové organizace. Týká se to třeba jednotného postupu při rozdělování peněz nebo stejných pravidel pro fungování uprchlických center.
                15:33
                Události, komentáře z Brna
                  Živý vstup Jakuba Železného
                  20:25
                  Nový kříž Červeného kostela v Olomouci
                    Na věž Červeného kostela v Olomouci se vrátil kříž s kopulí. Ten původní nechal architekt při rekonstrukci památky odstranit. Rozhodl se nahradit ho uměleckým dílem a tak se na tom domluvil s místním sochařem.
                    23:37
                    Narozeninový koncert Miloše Štědroně
                      80. narozeniny oslavil ve svém domovském divadle Husa na Provázku skladatel Miloš Štědroň. Orchestr Ensemble Opera Diversa mu zahrál díla autorů, kteří byli nějak spojení s oslavencovým životem i dílem.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      7. duben 2022

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      30. březen

                      30. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      29. březen

                      Změny v dopravě — Masarykova univerzita nezdraží kolejné — Vzniká nová cyklostezka na Brněnsku — Noční mrazy — Nestabilní podloží škol — Stavba provizorní kuchyně — Týden mučednic — Dražba dřeva

                      29. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      28. březen

                      Následky sněžení — Ochrana stromů před mrazem — Inaugurace nového rektora UTB — Protesty univerzitních učitelů — Zahájení letní letové sezóny — Obvinění z daňových podvodů — Nová venkovní učebna — Hromadné nehody na D1 — Kati v Divadle Bolka Polívky

                      28. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      27. březen

                      Pozastavení příspěvků — Oprava zimního stadionu — Nová lávka — Jarní mrazy — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Aukce na finančním úřadu — Manipulace s veřejnými zakázkami — Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu — Opera Světlo na konci tmy

                      27. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      24. březen

                      Sklizeň zeleniny — Obliba ekologického zemědělství — Výstava v ulicích Znojma — Rozkvetl mandloňový sad — Nová metoda léčby mozku — Nové volby do zastupitelstev — Budoucnost brněnských lázní — Klesla nemocnost — Lesní stezky pro cyklisty — Nová rozhledna

                      24. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. březen

                      Příspěvek na jízdné — Zkušenosti s MHD zdarma — Pošta propouští zaměstnance — Stavba smyčky brněnské MHD — Přemnožení hraboši — Teplé počasí — Výzkum stresu — Opatření na řece Dyji — Nové výukové studio

                      23. 3. 2023 na ČT1

                      Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

                      Napište nám