Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Omikron ve školách — Omikron ve školách — Pátrání po lupiči v Brně — Změny v dotačních pravidlech v zemědělství — Domov pro duševně nemocné — Zabavené padělky — Nový Dům přírody v Hodoníně — Sněhové podmínky pro běžkaře — Rekonstrukce Hošnovy vily — Premiéra hry Winterbergova poslední cesta

Části dílu

01:09
Omikron ve školách
  Dvakrát víc pozitivních výsledků než před týdnem. To je bilance pravidelného testování ve školách. Některé učí v podstatě v provizorních podmínkách - to především kvůli velkému množství učitelů v karanténě.
  04:12
  Omikron ve školách
   Šířící se nákaza ve školách ovlivňuje i vytíženost lyžařských areálů. Žáci tam totiž v tomto období běžně míří na kurzy.
   06:32
   Pátrání po lupiči v Brně
    Po lupiči, který minulý týden v brněnské ulici Cejl okradl a vážně zranil muže s hendikepem, pátrá policie. Útočník si ho vyhlédl v rušné ulici, nahlížel mu do odložené nákupní tašky a pak ho sledoval až do domu.
    07:23
    Změny v dotačních pravidlech v zemědělství
     Ministerstvo zemědělství odešle do konce ledna Evropské komisi čtyřletý návrh pravidel pro vyplácení dotací od roku 2023. Připravuje on-line kalkulačku, kde si farmáři budou moct výši podpory spočítat.
     08:24
     Domov pro duševně nemocné
      Byty pro lidi s duševním onemocněním roste ve zlínské části Letná. Proti projektu tamní radnice v minulosti protestovali někteří obyvatelé z okolních baťovských domků.
      11:08
      Zabavené padělky
       Celníci na jihu Moravy loni zabavili v kamionech padělky za zhruba 100 milionů korun. Šlo hlavně o oblečení.
       13:05
       Nový Dům přírody v Hodoníně
        Nový dům přírody vyroste v Hodoníně. Má být vstupní branou do plánovaného lesoparku Dúbrava. Na jeho místě teď stojí stará budova střediska volného času, která půjde k zemi.
        16:26
        Sněhové podmínky pro běžkaře
         Na výše položených místech jihu i východu Moravy včera připadlo pár centimetrů sněhu. Sjezdovky - jak jsme viděli v úvodu vysílání - jsou upravené. Hůř jsou na tom běžecké tratě.
         18:12
         Rekonstrukce Hošnovy vily
          Rozsáhlou rekonstrukci Hošnovy vily zahájili stavbaři v Brně. Vila byla v devadesátých letech místem, kde se setkávaly celebrity, poté ale začala chátrat a stala se tak vyhledávaným místem bezdomovců.
          21:10
          Premiéra hry Winterbergova poslední cesta
           Brněnské divadlo Feste uvede světovou premiéru inscenace románu spisovatele Jaroslava Rudiše. Příběh s názvem Winterbergova poslední cesta vypráví o putování stoletého starce.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

           Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

           Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Bezpečnost v dopravě — Neshody v pravoslavné církvi na Moravě — Prodej vojenského areálu — Sdílená kola v Jihlavě — Projekt Ze života hmyzu vrcholí — Modernizace dětských hřišť — Soutěž žáků podporuje řemesla — Finále fotbalového poháru — Prohlídky v divadelních dílnách

           Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám