Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Cesta za papežem na handbiku

Obsah dílu

Ve Zlíně končí očkovací centrum v PSG aréně — Očkování bez registrace — Očkování proti covidu-19 — Nové byty v Kyjově — Festival Maraton hudby — Cesta za papežem na handbiku — Návrat hasičů z Řecka — Výstava o knězi Václavu Drbolovi — Výstrahy před bouřkami — Filharmonie hraje hudbu z počítačové hry

Části dílu

00:30
Ve Zlíně končí očkovací centrum v PSG aréně
  Skončilo největší očkovací centrum ve Zlínském kraji. PSG aréna sloužila zdravotníkům od konce dubna. Denně tam očkovali až 1300 lidí, v posledních dnech kolem pěti set. Do zítřka potrvá odklízení hrací plochy, aby znovu mohla sloužit sportovcům.
  03:01
  Očkování bez registrace
   Bez několika dní je to už měsíc od doby, kdy začalo fungovat očkovací místo v nákupním centru Olympia. Bylo prvním - bez objednání - v Jihomoravském kraji. Zatím tam zvládli podat přes deset tisíc dávek. O oba typy vakcín - od firem Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson - je podobný zájem. Centrum funguje každý den od desíti dopoledne do osmi večer
   03:24
   Očkování proti covidu-19
    Ondřej Ludka - náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno.
    08:28
    Nové byty v Kyjově
     Bývalá městská elektrárna v Kyjově má nové využití. Vedení města nechalo uvnitř vybudovat deset malometrážních bytů. Poslouží lidem, kteří se ocitli v akutní bytové nouzi. Nabízí je ale taky těm, kteří přišli o střechu nad hlavou kvůli červnovému tornádu. Stavební práce trvaly rok a vyšly zhruba na sedmnáct milionů korun. Tři čtvrtiny pokryly dotace.
     09:08
     Festival Maraton hudby
      Festival Maraton hudby, který minulý týden rozezněl brněnské ulice, představil i mladé talenty. Desítky žáků základních uměleckých škol z celé republiky vystoupily v rámci ZUŠ Open na třech scénách. Pro diváky připravili taneční i hudební program.
      11:58
      Cesta za papežem na handbiku
       Z Brna do Vatikánu na speciálním kole na ruční pohon. Z takové cesty se před nedávnem vrátil Dušan Petřvalský z Žeravic Hodonínsku. Setkal se tam s papežem Františkem.
       14:23
       Návrat hasičů z Řecka
        Druhým dnem jsou na cestě zpět čeští hasiči, kteří pomáhali v Řecku. Noc stráví zřejmě v Maďarsku, do Brna by měli dorazit zítra odpoledne. Na likvidaci lesních požárů se podílelo 36 českých hasičů - včetně osmi z jižní Moravy.
        17:05
        Výstava o knězi Václavu Drbolovi
         Odkaz kněze Václava Drboly - jedné z obětí tak zvaných babických procesů - nově připomíná stálá expozice v kostele v Bučovicích na Vyškovsku. Tam jako kaplan působil nejdéle. Před sedmdesáti lety ho komunisti ve vykonstruovaném procesu odsoudili za údajnou velezradu a návod k vraždě.
         20:10
         Výstrahy před bouřkami
          Déšť a bouřky od odpoledne procházejí jižní i východní Moravou. Meteorologové varují před silným větrem i kroupami. Prudké deště můžou rozvodnit malé toky a zatopit níž položená místa. Víc řekne Dominika Řebíková.
          21:59
          Filharmonie hraje hudbu z počítačové hry
           Skladby, které doprovází ikonické počítačové hry Mafia a Mafia II, včera posluchačům nabídla brněnská filharmonie. Dvouhodinový program zazněl v úpravě pro orchestr v rámci Festivalu Špilberk na velkém hradním nádvoří. Na další open-air koncerty tam festival zve do 22. srpna.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám