25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Pokračují stavby na zadržování vody — Do krajiny se vrací voda — Děti z postižených obcí na výletě — V Brně jezdí tramvaje z Prahy — Sezona pálení ovocných destilátů — Nové autobusy — Poničené lesní bary — Končí Olympijský festival — Končí 47. Letní filmová škola — Mláďata v Zoo Brno

Části dílu

00:38
Pokračují stavby na zadržování vody
  Radnice pokračují v projektech na zadržování vody v krajině. Letos na ně kraj přispěje částkou ve výši zhruba 17 a půl milionu korun. Další desítky milionů potom tvoří dotace z Ministerstva zemědělství.
  04:05
  Do krajiny se vrací voda
   Letos se ale, jak jsme viděli v mapě, situace změnila. Díky srážkám se voda vrací i tam, kde dlouho nebyla. Týká se to třeba Přibic na Brněnsku, které byly v předchozích letech označovány za jednu z nejsušších obcí v republice. I tak se ale vedení obce snaží s vodou hospodařit rozvážně. Třeba tu dešťovou v kanalizaci oddělují od splaškové a odvádí ji do potoka.
   06:40
   Děti z postižených obcí na výletě
    Děti z tornádem zasažených obcí se dnes vydaly na první ze dvou jednodenních výletů, které pro ně zajistilo město Brno. Program má dětem pomoct strávit alespoň část prázdnin tak, jak byly zvyklé a zároveň odlehčit rodičům. Dopravu a vstupy mají zdarma.
    07:28
    V Brně jezdí tramvaje z Prahy
     Brněnský dopravní podnik nebude v současné výzvě nakupovat opotřebované vozy od toho pražského. V minulosti ale k takovým nákupům přistupoval. Patnáct ze třiceti tramvají, které pořídil z hlavního města, už jezdí na brněnských tratích. Nejčastěji na lince 10. Druhou polovinu před zařazením do provozu ještě čekají drobné úpravy. Dva vozy poslouží na náhradní díly.
     08:20
     Sezona pálení ovocných destilátů
      Sezona pálení ovocných destilátů je v plném proudu. Do palíren míří pěstitelé se svojí úrodou. Ta letos bude podle nich průměrná. Největší zájem o pálenku je v Olomouckém kraji. V regionu je nejvíc palíren z celé České republiky.
      10:10
      Nové autobusy
       Pětapadesát nových autobusů bude od října jezdit v barvách jihomoravského kraje. Obsluhovat budou hlavně linky na Blanensku. Půjde o vozy společnosti ICOM Transport se sídlem v Jihlavě. Doposud cestující v oblasti vozil tamní dopravce ČAD Blansko.
       12:41
       Poničené lesní bary
        Lesní bary na jižní Moravě čelí vandalům a nepoctivcům. Vykradenou kasičku nebo poničené vybavení řešili třeba v Letovicích na Blanensku. Někteří provozovatelé se proto rozhodli pro zavedení platby QR kódem. Přiznávají ale, že s lidmi, kteří za občerstvení neplatí, se setkávají pravidelně.
        17:49
        Končí Olympijský festival
         Na olympijský festival přijeli i čeští medailisté z Tokya.
         20:28
         Končí 47. Letní filmová škola
          Letní filmová škola je ve finále. V kině Hvězda v Uherském Hradišti začne už za necelou hodinu slavnostní zakončení spojené se zvláštním uvedením filmu Zpráva, který natočil slovenský režisér Peter Bebjak. Josef Kvasnička je před kinem Hvězda.
          22:52
          Mláďata v Zoo Brno
           Chovatelům v brněnské ZOO se podařilo odchovat nejvíc mláďat papoušků za posledních deset let. U některých druhů na ně čekali už od založení chovu.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám