25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Výsadba ryb do Bečvy

Obsah dílu

Ústup epidemie — Konec záložní nemocnice — Pokuty pro politické strany — Kampaň na ochranu silničářů — Nedostatek dobrovolníků v nemocnici — Nové parkovací domy — Kauza Stoka u soudu — Pieta za oběti covidu-19 — Výsadba ryb do Bečvy — Nová inscenace studentů JAMU

Části dílu

00:33
Ústup epidemie
  Dobrá zpráva pro Bánov na Uherskohradišťsku, kde se v minulých týdnech desítky školáků nakazily britskou variantou covidu-19. Dnešní hromadné PCR testování všech žáků a zaměstnanců základní školy neprokázalo její další masivní rozšíření. Škola od zítřka obnoví výuku.
  04:03
  Konec záložní nemocnice
   S rozvolněním opatření taky definitivně skončila záložní nemocnice na brněnském výstavišti. Město ji vybudovalo loni v listopadu, víc než 300 lůžek pro pacienty s covidem-19 ale nikdy nepoužilo. V pavilonu zůstává pouze očkovací centrum, které tam funguje od začátku roku.
   06:41
   Pokuty pro politické strany
    45 pokut za víc než 750 tisíc korun uložil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí v souvislosti s loňskými krajskými a senátními volbami.
    07:32
    Kampaň na ochranu silničářů
     Kampaň, která řidiče vybízí k opatrnosti v místech, kde pracují silničáři, dnes společně s policisty představilo Ředitelství silnic a dálnic. Přibývá totiž nehod, při kterých právě muži pohybující se v reflexních vestách na vozovce utrpí vážná zranění.
     08:21
     Nedostatek dobrovolníků v nemocnici
      Epidemie covidu zasáhla nemocnice v řadě oblastí. Jednou z nich je i práce dobrovolníků, kteří se věnovali pacientům. Víc než rok k nim ale nemohli - řada lidí se proto s dobrovolnickou pomocí rozloučila. Nemocnice teď hledají nové lidi, kteří pacientům zpříjemní pobyt.
      10:12
      Nové parkovací domy
       Nový parkovací dům můžou ode dneška využívat řidiči v Brně. Stojí poblíž centra v Polní ulici a má fungovat takzvaným systémem park and ride. Stavba pro 110 aut stála 44 milionů korun.
       12:49
       Kauza Stoka u soudu
        Jiří Faltýnek - syn předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO - dnes svědčil v brněnské korupční kauze Stoka. Jde o masivní uplácení na radnici Brno-Střed při zadávání stavebních zakázek. Z organizace zločinecké skupiny viní obžaloba bývalého místostarostu Brna-středu za hnutí ANO Jiřího Švachulu.
        17:13
        Pieta za oběti covidu-19
         Vzpomínkové setkání k epidemii koronaviru uspořádala ve spolupráci s neziskovou organizací Ke kořenům radnice městské části Brno-Střed. Pietní akce nazvaná Pro-žít ztráty se konala před Hudební fakultou JAMU a skončila v 17 hodin.
         19:44
         Výsadba ryb do Bečvy
          Tisíce kusů nových ryb vysadil Český rybářský svaz do řeky Bečvy, kterou v minulém roce postihla ekologická katastrofa. Parmy obecné původem z povodí Moravy nechali rybáři odkrmit ve speciálních nádržích. Do Bečvy je vysadili na několika desítkách míst v okolí Hranic a Hustopečí.
          22:14
          Nová inscenace studentů JAMU
           Probuzení jara - to je nová inscenace, kterou nabízí Divadlo na Orlí. A probuzením je i pro samotné studenty JAMU, kteří se před diváky postaví po 8měsíční pauze, způsobené epidemií koronaviru. Muzikál odlehčenou formou nahlíží na problémy mládí a dospívání - předkládá ale i palčivá tabu.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám