25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19 — Experimentální léky na covid-19 — Expedice Afrikou a Amerikou — Podnikání během covidu-19 — Rozvolňování ve školách — Budoucnost dětských skupin — Změny vládních opatření — Průzkum zhasnutého Brna — Jane Eyrová v muzikálu

Části dílu

00:42
Očkování proti covidu-19
  Vybraní praktičtí lékaři v Jihomoravském kraji dnes obdrželi první dávky vakcíny od společnosti Johson and Johnson.
  03:56
  Experimentální léky na covid-19
   V regionu jsou kromě vakcín i léčivé přípravky. O experimentální lék od firmy Regeneron není ale podle Fakultní nemocnice Brno zájem.
   08:57
   Expedice Afrikou a Amerikou
    70 tisíc kilometrů, 2 kontinenty, 60 různých zemí světa – to jsou základní data Expedice Z 101. Ta dnes odstartovala ze Zlína. Dva cestovatelé pojedou co nejpřesněji ve stopách legendárních předchůdců – Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.
    11:15
    Podnikání během covidu-19
     Navzdory epidemii koronaviru se rozhodli někteří podnikatelé na jihu Moravy rozjet nové projekty. Nápady na provoz hotelu nebo na provoz pouličního prodeje pokrmů vyšly z aktuálních podmínek.
     13:45
     Rozvolňování ve školách
      Mateřské školy se na jižní a východní Moravě příští týden naplno neotevřou. Dnes o tom rozhodla vláda. I nadále tak do nich budou moci chodit jen předškoláci. Epidemická situace totiž v regionu pořád nesplňuje podmínky, kterými vláda změnu režimu podmiňuj
      15:44
      Budoucnost dětských skupin
       Skoro dva týdny po otevření mateřských škol pro předškoláky povolilo Ministerstvo zdravotnictví to samé i pro Dětské skupiny. Ty fungují už 7 let jako jejich alternativa. Sněmovna přitom bude jednat o jejich úplném zrušení.
       17:49
       Změny vládních opatření
        Vláda jednala i o rozvolnění v dalších sektorech - třetího května se změní fungování obchodů, trhů a v přísném hygienickém režimu by mohly fungovat i vybrané služby.
        20:47
        Průzkum zhasnutého Brna
         Osvětlení soukromých objektů a areálů vytváří v Brně větší světelné znečištění než veřejné osvětlení. Ukázaly to první výsledky výzkumu, na kterém se spolu s městem podílí i vědci z Vysokého učení technického.
         22:44
         Jane Eyrová v muzikálu
          Další inscenaci - zatím do šuplíku - nazkoušelo Městské divadlo Brno. Tentokrát jde o muzikál Jane Eyrová, inspirovaný stejnojmenným románem Charlotte Brontëové. Divadlo ho uvede v české premiéře - až mu to dovolí opatření spojená s epidemií koronaviru.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám