Příjezd nových vakcín od firmy Johnson and Johnson, Využívání léku na covid-19, Expedice ve stopách Hanzelky a Zikmunda, Otevření dětských skupin a školek

Obsah dílu

Očkování proti covidu-19

Vybraní praktičtí lékaři v Jihomoravském kraji dnes obdrželi první dávky vakcíny od společnosti Johson and Johnson.

Experimentální léky na covid-19

V regionu jsou kromě vakcín i léčivé přípravky. O experimentální lék od firmy Regeneron není ale podle Fakultní nemocnice Brno zájem.

Expedice Afrikou a Amerikou

70 tisíc kilometrů, 2 kontinenty, 60 různých zemí světa – to jsou základní data Expedice Z 101. Ta dnes odstartovala ze Zlína. Dva cestovatelé pojedou co nejpřesněji ve stopách legendárních předchůdců – Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.

Podnikání během covidu-19

Navzdory epidemii koronaviru se rozhodli někteří podnikatelé na jihu Moravy rozjet nové projekty. Nápady na provoz hotelu nebo na provoz pouličního prodeje pokrmů vyšly z aktuálních podmínek.

Rozvolňování ve školách

Mateřské školy se na jižní a východní Moravě příští týden naplno neotevřou. Dnes o tom rozhodla vláda. I nadále tak do nich budou moci chodit jen předškoláci. Epidemická situace totiž v regionu pořád nesplňuje podmínky, kterými vláda změnu režimu podmiňuj

Budoucnost dětských skupin

Skoro dva týdny po otevření mateřských škol pro předškoláky povolilo Ministerstvo zdravotnictví to samé i pro Dětské skupiny. Ty fungují už 7 let jako jejich alternativa. Sněmovna přitom bude jednat o jejich úplném zrušení.

Změny vládních opatření

Vláda jednala i o rozvolnění v dalších sektorech - třetího května se změní fungování obchodů, trhů a v přísném hygienickém režimu by mohly fungovat i vybrané služby.

Průzkum zhasnutého Brna

Osvětlení soukromých objektů a areálů vytváří v Brně větší světelné znečištění než veřejné osvětlení. Ukázaly to první výsledky výzkumu, na kterém se spolu s městem podílí i vědci z Vysokého učení technického.

Jane Eyrová v muzikálu

Další inscenaci - zatím do šuplíku - nazkoušelo Městské divadlo Brno. Tentokrát jde o muzikál Jane Eyrová, inspirovaný stejnojmenným románem Charlotte Brontëové. Divadlo ho uvede v české premiéře - až mu to dovolí opatření spojená s epidemií koronaviru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD