Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nošení respirátorů

S nepochopením ze strany okolí se často setkávají lidé, kteří nemůžou nosit respirátory. Výjimka ministerstva zdravotnictví platí mimo jiné pro mentálně hendikepované a autisty, kteří ochranu dýchacích cest špatně snášejí.

Nošení respirátorů

Na respirátory si stěžují i někteří lidé mimo zmíněné skupiny. Přesto jsou podle lékařů - při správném zacházení - důležitou ochranou proti šíření virů.

Vznikající firmy

I v období probíhající epidemie covidu-19 věnují lidé energii a peníze do startu nového podnikání. Potvrzují to třeba data Jihomoravského inovačního centra, které začínající podnikatele podporuje.

Klinické studie

Ověřit účinnost a bezpečnost nových léčiv na rakovinu tlustého střeva, ledvin, plic a dalších druhů onkologických onemocnění. To je cílem klinických studií. V Masarykově onkologickém ústavu každoročně otevírají na 35 nových.

Systém při třídení sazenic

Inteligentní systém pro pokročilé třídění sazenic stromů pomáhá zaměstnancům lesní školky v Cetkovicích na Blanensku. Jako první v republice tak nahradili ruční práci moderním mechanismem.

Archeologické nálezy v Břeclavi

Pozůstatky hradeb z jedenáctého století a taky tři kostry. Výběr z archeologických nálezů v areálu břeclavského zámku.

Nastudování dramatu Doktorka

Až děsivě aktuální drama, kde důležitou roli hraje veřejnost lačnící po senzacích a zkreslených interpretacích. Činohra národního divadla Brno nastudovala v české premiéře drama Doktorka.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD