Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Přesun pacientů — Pravidla pro pendlery — Přestavba armádní budovy — Budoucnost firem — Integrace cizinců — Počasí na jižní Moravě — Národní týden manželství — Očkovací centrum v Bohémě

Části dílu

00:31
Přesun pacientů
  Přeplněná nemocnice v Náchodě musela narychlo organizovat převoz pacientů s koronavirem. Dva odvezli včera do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, dalších 15 večer a v noci na dnešek do nemocnic na jihu Moravy.
  03:31
  Pravidla pro pendlery
   Počínaje dneškem začala platit nová pravidla pro pendlery. Lidé, kteří do Rakouska pravidelně dojíždějí za prací, studiem či rodinou, se musí nechat jednou týdně testovat na koronavirus.
   07:39
   Přestavba armádní budovy
    Nedostatkové startovací byty pro mladé a zároveň bydlení pro seniory. Navíc zázemí pro městskou policii i nový parkovací dům. To všechno má v Kroměříži vzniknout do dvou let z bývalého sídla vojenské správy.
    09:30
    Budoucnost firem
     Přechod rodinného podniku z jedné generace na druhou. Podle ekonomů problém, který přežije maximálně třetina firem.
     12:02
     Integrace cizinců
      Sehnat práci, zapsat dítě do mateřské školy nebo vyřídit prodloužení povolení k pobytu. Pro řadu cizinců žijících v Česku nutnost - bez znalosti jazyka ale zároveň i nemalý problém.
      15:45
      Počasí na jižní Moravě
       Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.
       18:38
       Národní týden manželství
        V Česku teď probíhá Národní týden manželství. Ještě donedávna platila známá statistika, že téměř polovina manželství skončila rozvodem. Kvůli koronavirové krizi ale v minulém roce rozvodů ubylo, stejně jako svateb.
        21:36
        Očkovací centrum v Bohémě
         V bývalé restauraci Bohéma v Janáčkově divadle v Brně je po čtyřech letech zase rušno. Vzniká tam další očkovací centrum. Vakcínu proti covidu-19 by tam denně mohlo dostat až 1500 lidí.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám