Ledovka na chodnících, Situace v zavřených sportovištích, Výzkum krve po nákaze koronavirem, Demolice komínu v Zubří

Obsah dílu

Zledovatělé chodníky

Hlavně chodce dnes potrápila ledovka, která včera komplikovala nejen dopravu na jihu i východě Moravy. Například v ulicích Brna zůstala na chodnících několik centimetrů tlustá vrstva ledu.

Zledovatělé chodníky

Živý vstup advokáta Jiřího Zemana k odškodněním za zranění způsobených ledovkou.

Zkušební odpal

Zkušební odpal dnes odpoledne prováděli střelmistři na skále nad Žabovřeskou ulicí. V budoucnu jí má procházet tunel pro tramvaj, který bude součástí velkého městského okruhu.

Finanční ztráty v zoo

Zlínská zoo společně s dalšími zahradami v zemi žádá vládu o finanční pomoc na provoz. Propad v příjmech Lešná vyčíslila na zhruba 16 milionu korun. Jako příspěvková organizace je přitom vyloučena z možnosti požádat stát o finanční kompenzace.

Sportoviště bez příjmů

Crowd-fundingové kampaně, online tréninky, pronájem vybavení. Způsoby, jakými se zavřená sportoviště snaží překonat období téměř bez příjmů. I přes to všechno a i přes vládní záchranné programy ale říkají, že další dlouhé měsíce už nevydrží.

Výzkum krve

Jak se imunita Čechů vyrovnává s koronavirovou nákazou, zkoumají teď vědci z centra Recetox Masarykovy univerzity. Do imunologické studie pořádané spolu se zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra se může až do konce března zapojit kdokoli - včetně lidí,

Demolice komína

Jak bezpečně zbourat komín v hustě obydlené zástavbě? Výzva pro specialisty v Gumárnách Zubří na Vsetínsku. 110 metrů vysoký komín rozebírají doslova cihlu po cihle. Pomáhá jim bagr, který do této výšky vynesl speciální jeřáb.

Kosmický výzkum

Vybavení pro vesmírnou stanici vyvíjí brněnská společnost SAB Aerospace, která se specializuje na kosmický průmysl. Jde o projekt s názvem Biomission. Vývojáři vyrobí schránky pro experimenty, které mají pasovat do inkubátorů přímo na Mezinárodní vesmírné

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD