Testování seniorů – Situace na Bečvě – Losování startovacích bytů – Soud s řidičem

Obsah dílu

Testování na covid-19

Nemocnice v Novém Městě na Moravě testuje své zaměstnance. Vyšetření krve odhalí protilátky na koronavirus. Zájem nechat se testovat má asi 80 procent zaměstnanců.

Testování na covid-19

Radní Jihomoravského kraje Jana Leitnerová k testování v domovech pro seniory.

Startovací byty

V Brně se dnes konalo dosud největší losování startovacích bytů pro mladé rodiny. O padesátku se jich ucházelo asi 270 rodin, přednost měly páry s dětmi

Dezinfekční robot

Jihlavská základní škola se může pochlubit unikátem. Před návratem dětí do lavic tam k dezinfekci a celkové sterilizaci budovy využili speciálního robota.

Soud s řidičem

Čtyři roky podmínka a při jejím porušení 20 měsíců vězení. To je trest pro rumunského řidiče, který letos v dubnu na dálnici D2 narazil do vozidla údržby a zabil jednoho z pracovníků Ředitelství silnic a dálnic.

Nově zvolená vedení krajů

Celkem 7 starostů měst a obcí se po nedávných volbách dostalo do nového vedení Jihomoravského a Zlínského kraje. V obou regionech se ze starostů dokonce stali hejtmani.

Preventivní kontroly kamionů

Na hranicích se Slovenskem dnes policisté preventivně kontrolují kamiony přijíždějící do Česka. Zaměřují se přitom na případné nelegální migranty. Vstup Barbory Blažkové.

Oprava kapličky

I přes mlhavé a chladné počasí řemeslníci pokračují s pracemi na kapli v Nesvačilce na Brněnsku.. Už příští rok by mohla sloužit věřícím i oblastní charitě.

Knihovna roku v Halenkově

Podrobnosti přidá redaktor Luboš Dostál.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD