25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Pomoc zdravotníkům

Obsah dílu

Uzavřené školy — Speciální školy přecházejí na dálkovou výuku — Uzavřené školy — Převozy z nemocnic Zlínského kraje — Pomoc zdravotníkům — Raná péče — Památka zesnulých — Práce z domova novým trendem — Halloweenský odběr krve

Části dílu

00:27
Uzavřené školy
  On-line výuka pokračuje. Podle původního plánu vlády se děti měly vrátit do škol už dnes, minulý týden se ale rozhodlo o dalším odkladu. Hlavně rodiče mladších žáků tak musí i nadále řešit nejen hlídání, ale i způsob, jak děti učit doma.
  02:56
  Speciální školy přecházejí na dálkovou výuku
   Na dálkovou výuku musí ode dneška přejít i speciální školy. Kvůli zamezení šíření nového koronaviru to nařídila vláda. V provozu tak zůstávají jen mateřské a tak zvané krizové školy.
   04:41
   Uzavřené školy
    Téma jsme probrali také s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.
    08:28
    Převozy z nemocnic Zlínského kraje
     K nejvytíženějším nemocnicím stále patří ty ve Zlínském kraji. Pokračují proto převozy do sousedních regionů. Nejnověji do Havířova a Ostravy.
     11:51
     Pomoc zdravotníkům
      Malá jihlavská radost - to je aktivita lidí, kteří chtějí poukázat - na lokální hrdiny. Jejím iniciátorem je bývalý záchranář - Libor Kuchyňa, který organizoval - už při první vlně epidemie - hromadné šití roušek.
      14:10
      Raná péče
       Kvůli opatřením proti šíření Covidu-19 musela svou práci změnit třeba brněnská pobočka Společnosti pro ranou péči. Ta podporuje rodiny s dítětem se zrakovým postižením. Přímý kontakt s rodinami teď převážně nahrazuje on-line konzultace.
       16:40
       Památka zesnulých
        Na dnešek připadá Památka zesnulých - lidově Dušičky. I do nich se promítla vládní protiepidemická opatření. Lidé by se na hřbitovech měli pohybovat s nasazenými rouškami, v doporučených rozestupech a maximálně ve dvou, pokud nejde o rodinu.
        19:43
        Práce z domova novým trendem
         Lidé v mnoha firmách letos čím dál víc pracují z domu. Kvůli epidemii nového koronaviru se tak zvaný home office stává novým trendem, který zřejmě přetrvá. Společnosti tak nevyužívají pronajaté kanceláře naplno a už teď řeší, co s nimim dál.
         21:40
         Halloweenský odběr krve
          Sestřičky v kostýmech, strašidelná výzdoba a v hlavní roli - krev. Fakultní nemocnice Brno uspořádala halloweenský odběr, aby motivovala stávající i nové dárce. Kvůli pandemii nemoci covid-19 totiž ubývá vhodných dárců, krev je ale potřeba pořád stejně.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám