Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Opatření proti koronaviru — Opatření proti koronaviru — Opatření proti koronaviru — Rekonstrukce bučovických lesoparků — Česko rizikovou zemí — Ekologické postřiky — Problémy rybářů v Pardubickém kraji — Model chytré domácnosti — Život prezidenta Masaryka

Části dílu

01:28
Opatření proti koronaviru
  5 jednorázových roušek a 1 respirátor. Obsah zhruba tří milionů balíčků, které v průběhu tohoto týdne dostanou do schránek všichni lidé starší šedesáti let. Na jejich kompletaci pracovali zaměstnanci České pošty bez přestávky celý víkend.
  03:47
  Opatření proti koronaviru
   Ve Zlínském kraji dál roste počet nakažených nemocí covid 19. Od nedělního do pondělního rána jich v kraji přibylo přes 70. Nejhorší situace dál panuje na Uhersko-hradišťsku. Na kovidové mapě se v pátek okres zbarvil oranžově.
   05:45
   Opatření proti koronaviru
    Jak se podepsala první vlna koronaviru na podnikatele v turistickém ruchu? Na to se zaměřuje společný výzkum univerzit z patnácti evropských zemí a Izraele. Koordinátorem jsou vědci z brněnské Mendelovy univerzity.
    08:50
    Rekonstrukce bučovických lesoparků
     Proměna lesoparků Kalvárie a Hradisko v Bučovicích na Vyškovsku je u konce. Na místě vzniklo zázemí na trávení volného času, vysázeno bylo přes tisíc keřů a stromů. Náklady vyšly na zhruba 30 milionů korun.
     11:13
     Česko rizikovou zemí
      Slovensko kvůli šíření koronaviru rozhodlo o zařazení Česka mezi rizikové země, což znamená omezení při cestování za hranice. Návrh projednával ústřední krizový štáb. Podrobnosti připojí Helena Dohnalová.
      13:03
      Ekologické postřiky
       Odborníci z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského začali testovat nové ekologické přípravky na ochranu rostlin. Jde zejména o postřiky jabloní a révy vinné. Přípravky by měly zabránit nejčastějším chorobám.
       15:42
       Problémy rybářů v Pardubickém kraji
        Dalšímu regionu před krajskými volbami se dnes celý den věnuje zpravodajství České televize - Milionové škody, desítky tun uhynulých ryb. Velkým tématem předvolebního vysílání z Pardubicka je i sucho.
        17:38
        Model chytré domácnosti
         Model chytré domácnosti, která umí používat technologie od různých výrobců dokončují v Brně vědci z Vysokého učení technického. Je navíc vybavena inteligencí, která se umí přizpůsobit chování uživatele.
         20:24
         Život prezidenta Masaryka
          83 let uplynulo od úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka. Právě dnes v Brně začíná výstava, která život prvního československého prezidenta připomíná. Jeho část strávil právě i v Brně.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Příprava stavby lázní — Přípravy stavby lázní — Uzavírka z Brna na Znojmo — Meteorologické stanice na Vysočině — Prodej vánočních stromků — Stávka železničářů — Aktuální situace na nádraží — Zákložní český astronaut — Bandité pro baladu — Nalezené vzkazy

          28. 11. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Začátek adventních trhů v Brně — Výtěžek Tříkrálové sbírky pomáhá

          25. 11. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Dražší domovy seniorů — Záchranáři školí žáky — Mise Mars — Regulace barevných reklam — Nedokončená závodní auta — Manipulace s nemovitostmi — Rekonstrukce nemocnice ve Vsetíně — Začala bruslařská sezóna — Izraelský skladatel v Brně

          24. 11. 2022 na ČT1
          Stopáž26 minut

          Události v regionech

          Zdražení jízdného — Rušení jízdních spojů — Ubytování ukrajinských uprchlíků — Kauza Bečva míří k soudu — Preventivní odorizace plynu — podezření na podvody s nemovitostmi — Chov ledních medvědů v brněnské zoo — Nová kniha pověstí

          23. 11. 2022 na ČT1
          Stopáž26 minut

          Události v regionech

          Nedostatek lékařů — Dopravní omezení — Záchranáři nafotili kalendář — Kácení stromů v Moravském krasu — Dopady kauzy — Mendelův skleník — Spor o pozemky — Oprava zámku v Přílepech

          22. 11. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Opravy náměstí — Nový pavilon u sv. Anny — Ropná havárie v Popůvkách — Lyžařské areály začaly zasněžovat — Soud s bývalým kriminalistou — Výcvik vojáků v záloze — Po stopách Hanzelky a Zikmunda — Jarmark v účilišti ve Cvrčovicích

          21. 11. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám