Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Opatření proti koronaviru

5 jednorázových roušek a 1 respirátor. Obsah zhruba tří milionů balíčků, které v průběhu tohoto týdne dostanou do schránek všichni lidé starší šedesáti let. Na jejich kompletaci pracovali zaměstnanci České pošty bez přestávky celý víkend.

Opatření proti koronaviru

Ve Zlínském kraji dál roste počet nakažených nemocí covid 19. Od nedělního do pondělního rána jich v kraji přibylo přes 70. Nejhorší situace dál panuje na Uhersko-hradišťsku. Na kovidové mapě se v pátek okres zbarvil oranžově.

Opatření proti koronaviru

Jak se podepsala první vlna koronaviru na podnikatele v turistickém ruchu? Na to se zaměřuje společný výzkum univerzit z patnácti evropských zemí a Izraele. Koordinátorem jsou vědci z brněnské Mendelovy univerzity.

Rekonstrukce bučovických lesoparků

Proměna lesoparků Kalvárie a Hradisko v Bučovicích na Vyškovsku je u konce. Na místě vzniklo zázemí na trávení volného času, vysázeno bylo přes tisíc keřů a stromů. Náklady vyšly na zhruba 30 milionů korun.

Česko rizikovou zemí

Slovensko kvůli šíření koronaviru rozhodlo o zařazení Česka mezi rizikové země, což znamená omezení při cestování za hranice. Návrh projednával ústřední krizový štáb. Podrobnosti připojí Helena Dohnalová.

Ekologické postřiky

Odborníci z Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského začali testovat nové ekologické přípravky na ochranu rostlin. Jde zejména o postřiky jabloní a révy vinné. Přípravky by měly zabránit nejčastějším chorobám.

Problémy rybářů v Pardubickém kraji

Dalšímu regionu před krajskými volbami se dnes celý den věnuje zpravodajství České televize - Milionové škody, desítky tun uhynulých ryb. Velkým tématem předvolebního vysílání z Pardubicka je i sucho.

Model chytré domácnosti

Model chytré domácnosti, která umí používat technologie od různých výrobců dokončují v Brně vědci z Vysokého učení technického. Je navíc vybavena inteligencí, která se umí přizpůsobit chování uživatele.

Život prezidenta Masaryka

83 let uplynulo od úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka. Právě dnes v Brně začíná výstava, která život prvního československého prezidenta připomíná. Jeho část strávil právě i v Brně.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD