Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Sklizeň švestek — Vinobraní letos později — Sklizeň na Vysočině — Pravidla pro nošení roušek — Zlín chystá festival — Připomínka romského holocaustu — Doprava v době koronaviru — Došková střecha z jihu Moravy — Obrázky z výstavy

Části dílu

00:31
Sklizeň švestek
  Na Valašsku začala sklizeň švestek. Po loňské neúrodě se zdá, že letos jich bude dostatek. Pěstitelské pálenice ale mají zatím zavřeno.
  02:45
  Vinobraní letos později
   Počasí ovlivnilo taky dozrávání hroznů na jižní Moravě. Loni touto dobou už se sbíraly, letos pěstitelé očekávají vinobraní nejdřív za dva až tři týdny.
   05:12
   Sklizeň na Vysočině
    Počasí komplikuje letošní sklizeň i zemědělcům na Vysočině. Nejdřív to byly přívalové deště, teď i ranní rosa. Žně začaly v regionu v druhé polovině července.
    09:07
    Pravidla pro nošení roušek
     Mimořádná opatření vydaná ve středu ministerstvem zdravotnictví už neplatí. Roušky nakonec od prvního září nebudou povinné v restauracích, obchodech ani třeba v kadeřnictvích.
     11:12
     Zlín chystá festival
      Ve Zlíně vrcholí přípravy jubilejního 60. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Původně se měl konat už na přelomu května a června.
      13:42
      Připomínka romského holocaustu
       Oběti holokaustu Romů a Sintů si dnes lidé připomněli v památníku v Hodoníně u Kunštátu. Zítra uplyne 77 let od hromadného transportu, kdy nacisté z takzvaného cikánského tábora odvlekli 749 lidí do vyhlazovacího tábora v Osvětimi.
       15:55
       Doprava v době koronaviru
        Se ztrátou sto milionů korun zatím pro letošek počítá brněnský dopravní podnik. Je způsobená výpadkem tržeb za jízdenky. Na jaře, kdy byla na vzestupu koronavirová krize, jezdilo hromadnou dopravou jen 20 procent lidí.
        19:09
        Došková střecha z jihu Moravy
         Došková střecha mezi paneláky. Na Bolevecké návsi - uprostřed plzeňského sídliště - ji teď pokládají řemeslníci z jižní Moravy.
         21:17
         Obrázky z výstavy
          Skladby inspirované výtvarnými díly a doprovázené vizualizacemi, které reagují na hudbu, včera nabídla brněnská filharmonie návštěvníkům Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Kvalita vody — Otevření Zikmundovy vily — Volná plocha ve Vsetíně — Ubytovávání uprchlíků — Rekonstrukce náměstí — Výročí objevu falzifikátu — Vodní dílo Skalička — Festival muzejních nocí — Pořádání kulturních akcí

          Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Podpora začínajících zemědělců — Soud s Březinovými — Oprava hradu Děvičky — Budoucnost obory Soutok — Muzeum v obci s dvaceti obyvateli — Most v Tetčicích je průjezdný — Půdní injektáž zlepší růst stromů — Novinky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

          Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Bezpečnost v dopravě — Neshody v pravoslavné církvi na Moravě — Prodej vojenského areálu — Sdílená kola v Jihlavě — Projekt Ze života hmyzu vrcholí — Modernizace dětských hřišť — Soutěž žáků podporuje řemesla — Finále fotbalového poháru — Prohlídky v divadelních dílnách

          Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Jednání o uprchlících — Spor v cementárně — Leo Express končí ve Zlínském kraji — Spor v koalici — Nová větrná elektrárna — Bourání mostu u Tomkova náměstí — Mistři rukodělné výroby — Vzpomínka na Josefa Abrháma

          Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám