25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Mrtví vodáci — Rizika vodáctví — Výuka vodáctví — Mozaikové sečení — Provoz v pěší zóně — Vyučování hendikepovaných — Připomínka politických vězňů — Prodloužení Baťova kanálu — Bienále studentského designu

Části dílu

00:28
Mrtví vodáci
  Tragicky skončil včerejší boj o život dvou vodáků, kteří se v kánoi převrhli pod jezem v Hovězí na Vsetínsku. Jeden zahynul na místě, druhý pak nad ránem v nemocnici. V noci zemřel taky vodák, který se v pátek topil ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku.
  02:25
  Rizika vodáctví
   Stav vody je teď v mnoha řekách pro sport ideální. Lidé by však při jejich sjíždění měli být opatrní. Aby se zábava nestala bojem o život, je třeba dodržovat určitá pravidla a na vodácký výlet se předem připravit.
   04:29
   Výuka vodáctví
    Seznámit se se základy vodáckého sportu je vždy dobré ještě před tím, než lidé usednou do lodi. Ideálně pod dohledem odborníků. Zájemce právě v těchto chvílích trénují instruktoři na řece Svratce v brněnských Pisárkách. Je u toho i kolega Ondřej Šimeček.
    08:52
    Mozaikové sečení
     Nezvyklou podobu získávají v těchto dnech travnaté plochy v městské části Brno-Lesná nebo v Novém Lískovci. Správci zeleně tam zavádějí takzvanou mozaikovou seč. Má zabránit vysychání půdy a přilákat hmyz.
     11:09
     Provoz v pěší zóně
      Přes 1200 aut projede během jednoho pracovního dne pěší zónou v historickém centru Brna - necelá třetina z nich bez povolení, a to navzdory tomu, že řidiče namátkově kontrolují strážníci.
      13:34
      Vyučování hendikepovaných
       Víc než čtyři tisíce žáků se závažnými vývojovými poruchami učení navštěvují základní školy na Vysočině. Mezi nimi i Anna Obrtalová, která má Downův syndom. Po skončení nouzového stavu se ale do třídy vrátila mezi prvními.
       16:15
       Připomínka politických vězňů
        Památku lidí nespravedlivě vězněných komunistickým režimem si připomněli ve Znojmě. Před kostelem svatého Václava v areálu Louckého kláštera jim odhalili pamětní desku. Je na ní 88 jmen.
        19:40
        Prodloužení Baťova kanálu
         Lodí z Olomouce až na Slovensko. I tak by mohla v budoucnu vypadat letní dovolená. Zástupci Olomouckého a Zlínského kraje a dalších třinácti měst a obcí dnes v Tovačově podepsali memorandum o prodloužení Baťova kanálu.
         21:50
         Bienále studentského designu
          Jenom virtuálně si letos můžou zájemci prohlédnout práce, které porota vybrala na Mezinárodní bienále studentského designu. Do online prostředí se výstava přesunula kvůli pandemii koronaviru - ta se promítla i do tématu některých prací.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám