25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Otevírání hranic — Prodloužení tramvajové trati — Klidové zóny v Podyjí — Pastviny divokých koní — Situace v hnutí ANO — Digitální archeologický ústav — Tradice nošení krojů — Městské divadlo Zlín chystá letní scénu

Části dílu

02:34
Otevírání hranic
  Život na československém pomezí se dnešním dnem pomalu vrací k normálu. Po dlouhých třech měsících se hranice naplno otevřely a lidé tak bez omezení můžou cestovat za prací, rodinou nebo svými koníčky. Policisté na slovenské straně dnes jen dohlíželi na
  07:33
  Prodloužení tramvajové trati
   Stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu v Brně pokročila. Stavaři teď na jaře poprvé kopli do země a začali se základními pracemi. Bagristé už taky hloubí část budoucího tunelu, kudy bude tramvaj projíždět.
   09:49
   Klidové zóny v Podyjí
    V národním parku Podyjí platí od pondělka nové klidové zóny. Zabírají zhruba polovinu parku a lidé v nich smí chodit jen po značených cestách. Ve zbytku parku ale nově můžou i mimo trasy.
    11:50
    Pastviny divokých koní
     Jedním z lákadel Národního parku Podyjí jsou dvě pastviny divokých exmoorských poníků. Ti jsou na jihu Moravy právě dva roky - a daří se jim. Nedávno se narodilo první letošní hříbě, další klisny jsou březí. Díky pastvě se taky v místě víc daří vzácným kv
     14:31
     Situace v hnutí ANO
      Celostátní předsednictvo hnutí ANO dnes jedná o situaci na jižní Moravě. Z hnutí totiž v úterý odešel předpokládaný lídr kandidátky do krajských voleb a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. V Praze jednání sleduje redaktor Jakub Pacner.
      17:25
      Digitální archeologický ústav
       Všechny důležité informace o archeologických výzkumech na jednom místě - tak vypadá nový systém, který vytvořili odborníci z Archeologického ústavu České republiky. Pracovat na něm začali v roce 2016.
       20:20
       Tradice nošení krojů
        Studovala staré kroje a vzory. Jak je ušít a správně nosit, sepisovala Ludmila Krátká z Vlkoše na Hodonínsku dvanáct let. Teď vydává o severokyjovském kroji knihu.
        22:26
        Městské divadlo Zlín chystá letní scénu
         Po nucené koronavirové pauze začínají hrát divadla. To zlínské zve diváky poprvé i na chystanou letní scénu.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám