Otevření hranic se Slovenskem. Prodloužení tramvajové trati do kampusu v Brně-Bohunicích. Novinky z NP Podyjí

Obsah dílu

Otevírání hranic

Život na československém pomezí se dnešním dnem pomalu vrací k normálu. Po dlouhých třech měsících se hranice naplno otevřely a lidé tak bez omezení můžou cestovat za prací, rodinou nebo svými koníčky. Policisté na slovenské straně dnes jen dohlíželi na

Prodloužení tramvajové trati

Stavba tramvajové trati k univerzitnímu kampusu v Brně pokročila. Stavaři teď na jaře poprvé kopli do země a začali se základními pracemi. Bagristé už taky hloubí část budoucího tunelu, kudy bude tramvaj projíždět.

Klidové zóny v Podyjí

V národním parku Podyjí platí od pondělka nové klidové zóny. Zabírají zhruba polovinu parku a lidé v nich smí chodit jen po značených cestách. Ve zbytku parku ale nově můžou i mimo trasy.

Pastviny divokých koní

Jedním z lákadel Národního parku Podyjí jsou dvě pastviny divokých exmoorských poníků. Ti jsou na jihu Moravy právě dva roky - a daří se jim. Nedávno se narodilo první letošní hříbě, další klisny jsou březí. Díky pastvě se taky v místě víc daří vzácným kv

Situace v hnutí ANO

Celostátní předsednictvo hnutí ANO dnes jedná o situaci na jižní Moravě. Z hnutí totiž v úterý odešel předpokládaný lídr kandidátky do krajských voleb a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. V Praze jednání sleduje redaktor Jakub Pacner.

Digitální archeologický ústav

Všechny důležité informace o archeologických výzkumech na jednom místě - tak vypadá nový systém, který vytvořili odborníci z Archeologického ústavu České republiky. Pracovat na něm začali v roce 2016.

Tradice nošení krojů

Studovala staré kroje a vzory. Jak je ušít a správně nosit, sepisovala Ludmila Krátká z Vlkoše na Hodonínsku dvanáct let. Teď vydává o severokyjovském kroji knihu.

Městské divadlo Zlín chystá letní scénu

Po nucené koronavirové pauze začínají hrát divadla. To zlínské zve diváky poprvé i na chystanou letní scénu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD