Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Povolení letních táborů

Letní tábory budou. Hlavní hygienička se dohodla s pořadateli táborů na pravidlech, podle kterých se budou tyto akce řídit. Pro drtivou většinu táborů jsou splnitelná. Nedošlo ani k výraznému omezení počtu dětí, roušky bude třeba nosit v kuchyních.

Příprava kempů na letní sezonu

Nechystají se jen organizátoři táborů, ale i majitelé kempů. Podle jejich odhadů se u nich ubytuje stejné množství lidí, jako v minulých letech. Výpadek zahraniční klientely by mohl nahradit vyšší zájem Čechů.

Robot na testování vzorků covid-19

Místo laborantů robot. Vědci z VUT v Brně vyvinuli přístroj, který by měl ušetřit práci při testování vzorků na covid-19. Robotické pracoviště na univerzitě vzniklo na poptávku Fakultní nemocnice Brno.

Desinfekce pomocí dronů

Dezinfikovat veřejné prostranství pomocí dronů začali dnes na zkoušku v městské části Brno sever. Unikátní technologii vyvinul brněnský startup. Ošetřit mohou i místa, kam se jinak lidé obtížně dostávají nebo rozlehlé plochy za krátký čas.

Odkládání obecních investic

Města a obce zrušily nebo odložily investice za desítky miliard korun. Vyplývá to z průzkumu Svazu obcí a měst. Hlavním důvodem je, že samosprávy neví, s jakým rozpočtem mohou letos počítat.

Rekonstruovaná chata Libušín

Rekonstrukce vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech je u konce. Národní muzeum v přírodě teď hledá pro objekt nájemce a počítá s tím, že veřejnosti se památka otevře na konci července.

Měření rychlosti ve Znojmě

Téměř sto denně. Tolik napočítali v průměru znojemští strážníci během prvního týdne úsekového měření dopravních přestupků. Radary vztyčili v příměstské části Kasárna. Tudy totiž prochází frekventovaná trasa směrem na Vídeň.

Projekt Beer is here

V pondělí mohly po dlouhé době znovu otevřít galerie. V Brně tuto možnost o den později využily Fait Gallery a Dům umění města Brno. Včera první návštěvníky v rouškách přivítala Moravská galerie v Brně.

Nové expozice v Brně

Muzea a galerie v regionu tento týden navázaly na přerušenou výstavní sezonu. Některým z nich dala nucená dvouměsíční pauza čas na to, aby dokončily nové stálé expozice. Třeba v Brně se na začátku června otevřou hned dvě – lapidárium na Špilberku a Franz

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD