25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Uvolňování opatření ve školách — Otevírání nákupních center — Příprava divadel a kin — Uvolňování opatření v kadeřnictvích — Zahrádky restaurací — Nadměrný náklad — Vadné rychlotesty — Spor kvůli kácení v Jeseníkách — Omezení připomínek konce války

Části dílu

01:33
Uvolňování opatření ve školách
  Do lavic se v pondělí - mimo jiné - vrátí žáci devátých tříd. Konzultace kvůli přípravě na přijímací zkoušky jsou dobrovolné. Ve školách proto vrcholí úklid, příprava ochranných pomůcek a desinfekcí.
  04:33
  Otevírání nákupních center
   Na otevření dalších prostor a provozoven se v těchto dnech připravují taky obchodní centra. Třeba v brněnské Olympii byla dosud otevřená jen asi třetina prodejen.
   06:34
   Příprava divadel a kin
    Za přísných hygienických opatření můžou od pondělka začít hrát divadla a kina. Počet diváků v sálech nesmí překročit stovku a musí mezi nimi zůstat volná sedadla. Konkrétně ve Zlínském kraji - za těchto podmínek - divadla ještě neotevřou, naopak multikino
    10:19
    Uvolňování opatření v kadeřnictvích
     Otevřeno budou mít opět kadeřnictví i kosmetické salóny. I v nich bude ovšem nutné dodržovat hygienická opatření a nosit ochranné pomůcky. Podle některých kadeřnic to ale bude práci výrazně ztěžovat.
     12:06
     Zahrádky restaurací
      Restauratéři se zase připravují na pondělní otevření zahrádek. Letos budou muset mezi hosty například zajistit větší rozestupy. O tématu dnes natáčí Lucie Kučerová.
      16:56
      Nadměrný náklad
       Víc než stotunový náklad přejel včera v noci přes Jihomoravský a Zlínský kraj. Přes padesát metrů dlouhý kamion veze takzvaný separátor - novou součást do jaderné elektrárny Temelín. Podle energetiků jde o největší náklad za posledních dvacet let. Po výmě
       18:57
       Vadné rychlotesty
        Nemocnice na Pardubicku téměř přestaly využívat rychlotesty na koronavirus. Cena jedné sady je přitom kolem tří set korun. Zdravotníci ale upozorňují na jejich vysokou chybovost. Poslední případ - z léčebny dlouhodobě nemocných v Moravské Třebové.
        20:48
        Spor kvůli kácení v Jeseníkách
         Až stovky hektarů lesů v druhé zóně Chráněné krajinné oblasti Jeseníky jsou bez stromů. Na masivní kůrovcové kácení upozorňují někteří ekologičtí aktivisté. Podle nich lesníci ničí nejcennější části přírody v Jeseníkách a porušují výjimku, která jim umožň
         23:03
         Omezení připomínek konce války
          Dolní Vilémovice na Třebíčsku musely kvůli nouzovému stavu upustit od velké piety k výročí konce 2. světové války. Právě v této obci stojí rodný dům parašutisty Jana Kubiše, který se podílel na atentátu na zastupujícího říšského protektora.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám