Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Uvolňování opatření ve školách

Do lavic se v pondělí - mimo jiné - vrátí žáci devátých tříd. Konzultace kvůli přípravě na přijímací zkoušky jsou dobrovolné. Ve školách proto vrcholí úklid, příprava ochranných pomůcek a desinfekcí.

Otevírání nákupních center

Na otevření dalších prostor a provozoven se v těchto dnech připravují taky obchodní centra. Třeba v brněnské Olympii byla dosud otevřená jen asi třetina prodejen.

Příprava divadel a kin

Za přísných hygienických opatření můžou od pondělka začít hrát divadla a kina. Počet diváků v sálech nesmí překročit stovku a musí mezi nimi zůstat volná sedadla. Konkrétně ve Zlínském kraji - za těchto podmínek - divadla ještě neotevřou, naopak multikino

Uvolňování opatření v kadeřnictvích

Otevřeno budou mít opět kadeřnictví i kosmetické salóny. I v nich bude ovšem nutné dodržovat hygienická opatření a nosit ochranné pomůcky. Podle některých kadeřnic to ale bude práci výrazně ztěžovat.

Zahrádky restaurací

Restauratéři se zase připravují na pondělní otevření zahrádek. Letos budou muset mezi hosty například zajistit větší rozestupy. O tématu dnes natáčí Lucie Kučerová.

Nadměrný náklad

Víc než stotunový náklad přejel včera v noci přes Jihomoravský a Zlínský kraj. Přes padesát metrů dlouhý kamion veze takzvaný separátor - novou součást do jaderné elektrárny Temelín. Podle energetiků jde o největší náklad za posledních dvacet let. Po výmě

Vadné rychlotesty

Nemocnice na Pardubicku téměř přestaly využívat rychlotesty na koronavirus. Cena jedné sady je přitom kolem tří set korun. Zdravotníci ale upozorňují na jejich vysokou chybovost. Poslední případ - z léčebny dlouhodobě nemocných v Moravské Třebové.

Spor kvůli kácení v Jeseníkách

Až stovky hektarů lesů v druhé zóně Chráněné krajinné oblasti Jeseníky jsou bez stromů. Na masivní kůrovcové kácení upozorňují někteří ekologičtí aktivisté. Podle nich lesníci ničí nejcennější části přírody v Jeseníkách a porušují výjimku, která jim umožň

Omezení připomínek konce války

Dolní Vilémovice na Třebíčsku musely kvůli nouzovému stavu upustit od velké piety k výročí konce 2. světové války. Právě v této obci stojí rodný dům parašutisty Jana Kubiše, který se podílel na atentátu na zastupujícího říšského protektora.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD