Zlínská nemocnice, Uvolňování opatření, Nehody motocyklistů

Obsah dílu

Nová zlínská nemocnice

A teď už k tématu dne. Mimořádné hlasování v mimořádných podmínkách. Zastupitelé Zlínského kraje dnes rozhodovali, jestli hejtmanství ve Zlíně postaví novou nemocnici. Její cena – minimálně 8 miliard korun.

Hlasování o nové zlínské nemocnici

Hejtman zlínského kraje Jiří Čunek je ted hostem ve vysílání.

Opatření kvůli koronaviru

Po uvolnění některých vládních opatření, začínají rušit mimořádná rozhodnutí i některé obce a instituce. Třeba v Kroměříži se od dnešního dne opět musí platit parkovné.

Videohovory pro neslyšící

Pomoc i pro neslyšící začali nabízet dobrovolníci z Akademického centra studentských aktivit v Brně. Prostřednictvím video-hovorů tlumočených do znakového jazyka si můžou lidé domluvit pomoc s nákupy.

Nehody motorkářů

S teplým počasí na silnicích přibývá motorkářů a tím i nehod s jejich účastí. Jen na jižní a jihovýchodní Moravě zemřeli v uplynulém týdnu tři řidiči motorek, další se vážně zranili. Příčiny nehod se různí.

Jihlavská nemocncie třídí pacienty

Jihlavská nemocnice se po 7-mi týdnech omezeného provozu opět vrací do normálu. Ode dneška fungují ambulance a lékaři opět vykonávají plánované operace. Kvůli většímu počtu pacientů zavedla nemocnice jejich elektronické třídění.

Přesun farmaceutické fakulty

Masarykova univerzita převezme zřejmě od letošního července fakultu farmacie. Ta teď spadá pod Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. O přechodu dnes jedná akademický senát Masarykovy univerzity. Živě s Anetou Beránkovou.

Připomínka vypálení Javoříčka

38 obětí nacistického vraždění a vypálení obce. V Javoříčku na Olomoucku si lidé dopoledne připomněli tragický osud vesnice, které se někdy přezdívá „moravské Lidice“. Osadu na sklonku druhé světové války přepadl oddíl SS.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD