Zmírňování opatření kvůli koronaviru, V Nošovicích rozběhli výrobu, Zařízení pro bezdomovce

Obsah dílu

Vláda o opatřeních kvůli koronaviru

Jednání kabinetu skončilo před malou chvílí - vláda jednala o uvolňování omezení a třeba o budoucím režimu ve školách. Více informací má Kristýna Březovská.

V Nošovicích rozběhli výrobu

O uvolňování nejedná jen vláda. Situací se zabývají i manažeři velkých podniků. Třeba ti z nošovické automobilky Hyundai. Tato firma - jako první velká v Česku - se po třech týdnech odstávky rozjela. Provoz teď funguje omezeně.

Víkendové kontroly

Tisíce kontrol, ze kterých vzešlo přes 6 stovek přestupků. Tak vypadal velikonoční víkend v regionu očima policistů. Ti dohlíželi zejména na dodržování vládních nařízení a ukázněnost na silnicích.

Zařízení pro bezdomovce

Před dokončením je zázemí pro lidi bez domova v ulici Vlhká v Brně. Tvoří ho mobilní kontejnery. Bude sloužit zdravým lidem, kteří po uzavření nocleháren nemají přes den kam jít.

Testování zaměstnanců sociálních služeb

Startuje plošné testování zaměstnanců sociálních služeb. Právě pracovníci v domovech pro seniory a v dalších pobytových zařízení jsou totiž v přímém kontaktu s nejohroženějšími skupinami lidí. Na jižní Moravě hejtmanství dodalo sociálním službám rychlotes

Myslivci a turisti

Jarní počasí láká lidi do přírody. Mnozí z nich se ale ani v nouzovém stavu ohleduplně nechovají. Myslivci si stěžují, že právě teď potkávají mnohem častěji lidi na místech, kde je vstup zakázán. Kolegyně natáčela u Frýdku-Místku.

Koronavirus a odpady

Případy odhozeného odpadu v přírodě se teď množí i na jihu Moravy - množství černých skládek přibývá. I přesto, že na chvíli uzavřené sběrné dvory jsou už jsou skoro dva týdny opět v provozu. Tradičně pomáhali dobrovolníci při akci Ukliďme Česko.

Moravské zemské muzeum sbírá roušky

Z ručně šitých domácích roušek se stal během měsíce nový fenomén. Od zavedení povinnosti mít zakrytý obličej se zdokonalily módní střihy i vzory. Všimlo si toho i Moravské zemské muzeum v Brně - z ručně ušitých roušek plánuje vytvořit kolekci, kterou ve s

Výročí Akce K

Uplynulo 70 let od Akce K. V noci z 13. na 14. dubna 1950 tisíce příslušníků StB a Sboru národní bezpečnosti obsadily 219 klášterů v celém tehdejším Československu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD