25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Opravy na právnické fakultě

Obsah dílu

Následky větru na Moravě — Škody v Branišovicích — Aktuální situace — Opravy na právnické fakultě — Rezidentní parkování — Výzkum rozmnožování rostlin — Následky větru na Vysočině — Opravy poruch elektrického vedení — Experimentální malby ve Znojmě

Části dílu

00:29
Následky větru na Moravě
  Stovky domácností v regionu stále bez elektřiny, popadané stromy a poškozené střechy. Následky silného větru řešili na mnoha místech na jižní Moravě a ve Zlínském kraji i dnes hasiči nebo energetici. Kalamitní stav, který byl pro region vyhlášen energetik
  03:46
  Škody v Branišovicích
   Kulturní dům bez části střechy, střešní tašky popadané třeba také z kostela. Následky včerejší bouře odstraňovali v Branišovicích na Brněnsku. Celé kusy střešní konstrukce tam budou na zemi ještě několik dní. Čeká se na likvidátora pojišťovny.
   05:45
   Aktuální situace
    Dnešní poryvy nejsilněji zasáhl hlavně Blanensko, Hodonínsko a Brněnsko. Aktuální situaci sleduje Veronika Gecová.
    10:26
    Opravy na právnické fakultě
     Čtyři velké posluchárny brněnské právnické fakulty opravují dělníci. Zavřené jsou od startu podzimního semestru. Jejich stropy podle statika hrozily zřícením. Po opravě budou učebny nejen bezpečné, ale i nově vybavené a s lepší akustikou.
     12:06
     Rezidentní parkování
      O rezidentní parkování má zájem další brněnská městská část. Zítra budou záměr projednávat v Černovicích. Rozhodnuto už je ale v Králově Poli a Žabovřeskách, tam se postupně začnu rozrůstat modré zóny od 1. června.
      14:54
      Výzkum rozmnožování rostlin
       Jak přesně vypadá rozmnožování rostlin je nově možné sledovat díky vědkyním z Masarykovy univerzity. Na institutu CEITEC k tomu vyvinuli novou techniku. Umožňuje v reálném čase pozorovat a natáčet vznik a vývoj pohlavních buněk - pylu a vajíček.
       16:59
       Následky větru na Vysočině
        Víc než 3 miliony korun – taková je škoda jen na obecním majetku v Rohozné na Jihlavsku po včerejší vichřici. Dnes tam celý den odklízeli škody. A zafungovala tu vzájemná výpomoc jak místních, tak lidí, kteří přišli z okolních vesnic. Situaci sledovala a
        19:55
        Opravy poruch elektrického vedení
         Teď pohled na dispečink společnosti e-on.Během mimořádné události, jakou byla i bouře Sabina, je nutná precizní spolupráce pracovníků v terénu i dispečerů operačního střediska. Právě tam se dnes vydal natáčet náš štáb.
         22:29
         Experimentální malby ve Znojmě
          Definitivně krásné! Dopřejme si kafíčko. Nejde o oddechnutí skoro na konci Událostí v regionech, je to název nové výstavy ve znojemské galerii. Představuje díla tří českých výtvarníků, kteří experimentují s technikou malby.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám