25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Novinky ve vlakové dopravě ve Zlínském kraji — Školení strojvůdců a průvodčích — Výměna jízdenek začně platit od nového roku — Pád vánočního stromu — Konec zúžení D1 — Cargo doprava na letišti — Vyhoření u učitelů středních škol — Kácení stromů na Kamenném vrchu — Objev skladeb Karla Kohouta

Části dílu

00:29
Novinky ve vlakové dopravě ve Zlínském kraji
  Novinky ve vlakové dopravě ve Zlínském kraji budí rozpaky - a to pouhé tři týdny před jejich startem. Cestující budou i díky soukromým dopravcům nejspíš cestovat komfortněji, zároveň se ale budou muset naučit, jak přestupovat nebo jak a kde nakupovat jízd
  02:51
  Školení strojvůdců a průvodčích
   Dopravní společnost Arriva, která přebere část spojů od Českých drah, teď školí svůj personál na takzvané Baťově železniční dráze u Ratíškovic na Hodonínsku. Kdysi sloužila k přepravě uhlí z tamních dolů, teď na ní trénují noví strojvedoucí a průvodčí.
   05:09
   Výměna jízdenek začně platit od nového roku
    Změna v jízdenkách na osobní a spěšné vlaky čeká od nového roku taky cestující v Jihomoravském kraji. Při cestách po regionu už nebudou používat jízdenku Českých drah, ale tu krajskou. Výjimkou budou cesty mimo kraj, rychlíky nebo vlaky Euro City.
    07:52
    Pád vánočního stromu
     Sobotní pád vánoční stromu v Holešově na Kroměřížsku vyšetřuje policie. Žádné pochybení zatím nezjistila. Událost se obešla bez zranění. Technické služby už zítra postaví na náměstí náhradní smrk.
     10:31
     Konec zúžení D1
      Od středečního rána projedou řidiči dálnici D1 v Jihomoravském kraji a na Vysočině v obou směrech bez omezení. Poslední zúžení ukončí silničáři dnes večer - mezi 190. a 194. kilometrem u Brna. Je tam i redaktorka Kateřina Beranová.
      12:35
      Cargo doprava na letišti
       Staré vojenské prostory u brněnského letiště budou sloužit novému účelu. Na jejich místě staví provozovatel letiště logistickou halu. Pronajímat si ji bude zásilková společnost, která by díky přímému napojení na ranvej měla využívat pro rozvoz zásilek prá
       15:37
       Vyhoření u učitelů středních škol
        Syndromem vyhoření trpí nebo je ohrožená zhruba čtvrtina středoškolských učitelů na jižní Moravě. Ukázal to průzkum odborníků z Ústavu pedagogických věd Masarykovy univerzity. Zúčastnilo se ho víc než 500 učitelů z 15-ti jihomoravských středních škol.
        18:17
        Kácení stromů na Kamenném vrchu
         Celý týden budou lesníci kácet stromy v brněnské přírodní rezervaci Kamenný vrch. Většina dřevin tam uhynula po loňském suchu. Lesníci proto všechny návštěvníky upozorňují, aby se nepohybovali ani nezdržovali v části, kde se budou motorové pily ozývat.
         21:01
         Objev skladeb Karla Kohouta
          Skladby, které tři století nikdo neslyšel - až do včerejšího večera. Řeč je o kompozicích rakouského skladatele s českými kořeny Karla Kohouta, ve Vídní známého jako Karl Kohaut. Notové zápisy jeho skladeb objevila muzikoložka Jana Franková v archivu Mora
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám