Stav hlavního nádraží v Brně, Připomínka tragédie podniku Mesit v Uherském Hradišti, Pomník železné opony

Obsah dílu

Opravy hlavního nádraží

Opravy brněnského hlavního nádraží se stihnou v plánovaném termínu - vlaky se tam vrátí 15. prosince. Už skoro rok velká část spojů zajíždí kvůli výluce na ostatní nádraží v Brně.

Vlak nově do Židlochovic

Na nový provoz už je připravená tří-kilometrová trať z Hrušovan u Brna do Židlochovic. Její opravy začaly minulý rok na jaře, teď už prošla i technicko-bezpečnostní zkouškou.

Připomínka železné opony

Zahynuli při pokusu dostat se přes ostnaté dráty z tehdejšího socialistického Československa do Rakouska. Oběti železné opony si dnes lidé připomínali v Mikulově.

Brno otevřelo vodojemy

Nové atraktivní podzemní prostory plánuje zpřístupnit brněnská radnice. Jde o historické vodojemy pod Žlutým kopcem a na hradě Špilberk, které byly desítky let nevyužívané.

Výročí tragédie v podniku Mesit

35 let uplyne zítra od jednoho z největších neštěstí na území Československa. Po pádu výrobní haly podniku Mesit v Uherském Hradišti v roce 1984 zůstalo na místě 18 mrtvých. Komunistický režim událost zatajil, nikdo nebyl potrestán.

Přípravy na Vánoce

Do Vánoc zbývá ještě měsíc, přesto je téměř pozdě na objednávky cukroví. Poslední dny zbývají i na rezervaci kaprů. Budou menší než loni, přesto zhruba za stejnou cenu. Může za to několik suchých období a teplý podzim.

Vánoční trhy v Brně

V Brně už začaly vánoční trhy - na Moravském náměstí a na Zelném trhu. Už první večer si je nenechaly ujít stovky lidí. Novinkou je třeba adventní kalendář dobrých skutků nebo schránka pozitivních přání.

Vánoční trhy v Olomouci

Teď zamíříme ještě do Olomouce - i tam už otevřeli vánoční jarmark na Horním náměstí a na rozdíl od Brna dokonce i rozsvítili strom. Ten je letos kvůli rekonstrukci radnice nižší než v předchozích letech.

Osudové okamžiky ve Zlíně

Mimořádným koncertem Filharmonie Bohuslava Martinů vyvrcholil Festival svobody ve Zlíně. Večer s názvem Osudové okamžiky připomněl neslavné období československé normalizace i 30. výročí sametové revoluce.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD