Problémy s parkováním a uzavírkami ve městech. Obnova cest v polích. Pokračuje Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Financování sociálních služeb

Obsah dílu

Problémy s parkováním

Zhruba 100 tisíc dopravních přestupků řeší ročně brněnští strážníci. 90 procent případů se přitom týká špatného parkování. Nejčastěji řidiči nedodržují dopravní značení nebo nenechávají dostatečně široký prostor pro průjezd vozidel.

Parkování v Mikulově

Jihomoravská města jsou častým cílem turistů - právě teď, v létě. Jejich vozy problémy s parkováním ještě prohlubují. S vyšším množstvím dopravních přestupků se potýká Mikulov. Auta stojí velmi často v zákazech stání nebo na travnatých plochách. Nejhorší

Vjezdy do zákazů

Další nešvar z dopravy - tentokrát z Brna. Velké množství uzavírek znamená i velký počet cedulí se zákazem vjezdu. Ne všichni, kteří původně frekventovanými, teď rozkopanými ulicemi projíždějí, ale mají povolení. To si lze vyřídit jen u vedoucího příslušn

Polské filmy v Uherském Hradišti

Mimořádný film ,mimořádný zájem. Před malou chvílí začala na Letní filmové škole v Uherském Hradišti asi nejočekávanější projekce letošního ročníku. Polský film Klér vidělo u našich sousedů 6 milionů diváků, v novodobé historii to nemá obdoby. Zájem o pro

Budování cest v krajině

Velké lány rozdělit cestami a víc se tak přiblížit k zemědělské krajině, která na venkově byla ještě před vznikem Jednotných zemědělských družstev v 50. letech. Snaží se o to v některých jihomoravských obcích.

Přípravy na MotoGP

Masarykův okruh se chystá na Velkou cenu silničních motocyklů. Ta se na brněnském Automotodromu pojede už tento víkend - druhého až čtvrtého srpna. Organizátoři připravují dráhu, ale i okolí okruhu na příjezd závodních týmů a jejich fanoušků.

Financování sociálních služeb

Zhruba dvě stě milionů korun chybí Jihomoravskému kraji na platy v sociálních službách. Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělilo mezi kraje miliardu korun, přesto peníze, které dnes přišly na účet, podle náměstka hejtmana Marka Šlapala nestačí.

Oprava sálu brněnské rady

Tým restaurátorů se pustil do odkrývání fresek v sálu radních v budově brněnského magistrátu. Téměř 300 let staré prostory totiž už technicky nevyhovují. Klenba má navíc narušenou statiku.

Výstava abstraktních obrazů

Výstavu místní umělkyně Magdaleny Ševčík hostí od pátku Galerie Indiges v brněnské Slatině. Nese název No End Or Beginning - tedy Bez konce nebo začátku. Skládá se z 25 abstraktních obrazů, vytvořených za poslední dva roky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD