25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Natáčení série o Marii Terezii

Obsah dílu

Plýtvání potravinami — Co s nevzhlednou zeleninou — Únik chemie ve Lhotsku — Vazby v kauze Brno-střed — Spor o bourání věznice — Pěstování exotických rostlin — Kvalita vody v přírodních koupalištích — Cesty Hanzelky a Zikmunda po 60 letech — Natáčení série o Marii Terezii

Části dílu

00:30
Plýtvání potravinami
  Průměrná domácnost vyhodí přes 46 kilo potravin ročně. Vyplývá to z šetření Mendelovy univerzity. Zúčastnilo se ho 100 domácností z celé republiky, které po dobu jednoho měsíce zapisovaly objem veškerého vyhozeného jídla.
  03:00
  Co s nevzhlednou zeleninou
   Zabránit plýtvání potravinami se snaží i někteří zemědělci. Plody, které nevyhovují standardům krásy, nevyhazují, ale posílají potravinové bance. Sami jezdí takovou zeleninu sbírat přímo na pole dobrovolníci z iniciativy Paběrkování po brněnsku.
   07:00
   Únik chemie ve Lhotsku
    Někteří obyvatelé Lhotska na Zlínsku sčítají škody po sobotním úniku chemické látky s obsahem chloru, která se používá k dezinfekci vody v bazénech. Nehoda se stala v areálu místní firmy. Nepříjemný kouř se nad obcí vznášel jen pár desítek minut. Během to
    09:06
    Vazby v kauze Brno-střed
     Další z hlavních obviněných v kauze údajné korupce na radnici Brno-střed je na svobodě. Podnikatele Pavla Ovčarčina soudce podle informací České televize pustil z vazby na návrh státního zástupce, dál bude stíhaný na svobodě.
     11:54
     Spor o bourání věznice
      Na dnešek připadá Den obětí komunismu. Zvůlí totalitního režimu lidé umírali taky ve věznici na Cejlu v Brně. Její část teď chce město zbourat. Proti záměru se postavili historici i památkáři z Česka i zahraničí. Vedení města se ale brání, že o projektu z
      15:01
      Pěstování exotických rostlin
       Tropické teploty, tropické rostliny. Na jihu Moravy se stále víc lidí pouští do sázení exotických rostlin. Jedna taková zahrada je v Přibicích na Brněnsku, kam jsme se vydali s kamerou.
       16:21
       Kvalita vody v přírodních koupalištích
        Horké počasí láká lidi k vodě, využít můžou i přírodních koupališť. K jednomu z nich - brněnské přehradě - se teď podíváme živě za Michalem Cagalou.
        18:38
        Cesty Hanzelky a Zikmunda po 60 letech
         Jak se proměnila místa, která navštívili Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, teď můžou porovnat návštěvníci zlínského muzea. Vedle 60 let starých fotografií jsou vystavené i ty současné, které pořídili dva cestovatelé z Plzně.
         21:48
         Natáčení série o Marii Terezii
          V Brně vznikají další díly filmové mini-série Marie Terezie - jejich děj se odehrává v letech 1741 až 1745 během válek o rakouské dědictví. Představí se v něm řada nových postav - třeba velitel pandurů baron Trenck. V těchto dnech štáb natáčí v Mahenově d
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám