Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nová zlínská nemocnice

Zlínský kraj nepostaví za 8 miliard korun novou nemocnici ve zlínské části Malenovice. Po opakovaných odkladech tak rozhodli zastupitelé. Návrh lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka neprošel o dva hlasy. Nepodpořil ho žádný z koaličních zastupitelů za ANO.

Zlínská nemocnice potřebuje rekonstrukci

Připomenu, že oprava stávající nemocnice by podle hejtmana Jiřího Čunka byla dražší a delší - vyšla by na 10 miliard a trvala by 12 let. Posudek zpracovaný opozicí ale naopak upřednostnil rekonstrukci jako levnější řešení.

Budoucnost projektu nemocnice

Podrobnosti k zamítnuté největší investici Zlínského kraje teď proberu ještě živě s autorem úvodní reportáže Lubošem Dostálem.

Následky bouřek

Popadané stromy, silnice pod vodou, bahno ve sklepích. Jižní Moravu včera zasáhla vlna bouřek spojená s větrem, přívalovými dešti i kroupami. Hasiči kvůli bouřce vyjížděli víc než čtyřicetkrát. Nejčastěji v okolí Brna.

Předčasné prázdniny

Předčasné prázdniny dnes začaly některým žákům v Jihomoravském kraji. O týden dřív jim výuka skončila kvůli opravám - aby je stihli dělníci dokončit do začátku příštího školního roku. Vysvědčení dnes rozdávali třeba učitelé v Blansku nebo v Brně na základ

Vazby z kauzy Brno-střed

Další kolo rozhodování o vazbách pro politiky a podnikatele podezřelé z manipulování se zakázkami na radnici Brno-střed dnes ukončil Městský soud v Brně. Podnikatele Petra Kaláška ve vazbě ponechal.

Budoucnost Slovanské epopeje

Skupina senátorů dnes vyzvala pražské zastupitele, aby neschovávali Slovanskou epopej v depozitáři a využili možnosti ji vystavit. Zaznělo to na návštěvě zámku v Moravském Krumlově, kde by si plátna chtěli zapůjčit.

15 let od výbuchu v Tržní

15 let dnes uplynulo od jednoho z největších výbuchů v historii Brna - v Tržní ulici explodoval plyn a zničil přední část domu, který obývalo 70 lidí. Čtyři přišli o život, dalších sedm se zranilo. Tragickou událost teď přímo z místa připomene kolega Ondř

Prchající nandu pampový

Chovateli ze Starovic na Břeclavsku utekl nandu pampový - nelétavý pták podobný pštrosovi. Už dva týdny se volně pohybuje v okolí obce. Zvířata chová tamní uzenář Lukáš Moucha. Ne však na maso - ale jen na okrasu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD