25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Výstavy brněnských univerzit

Obsah dílu

Poplatky za odpad v Brně — Třídění odpadu — Motivace k třídění odpadu — Případ lihové mafie — Sexuální útoky — Vrcholí jarní zarybňování — Úpravy po rekonstrukci v Údolní — Výstavy brněnských univerzit

Části dílu

00:34
Poplatky za odpad v Brně
  Poslední dva týdny zbývají obyvatelům většiny obcí a měst na zaplacení poplatku za komunální odpad. Třeba v Brně můžou lidé platit do konce května. Zatím tam zaplatilo necelých 60 % obyvatel.
  02:59
  Třídění odpadu
   Zatímco množství komunálního odpadu ubývá, tříděného je rok od roku víc. I proto se poplatek za odpad v Brně nezvyšuje a roky se drží na stejné úrovni.
   06:05
   Motivace k třídění odpadu
    Čím víc odpadu lidé vytřídí, tím víc prospějí přírodě a obecně životnímu prostředí. Radnice proto obyvatele motivují - třeba v Břeclavi budou pomocí čárových kódů množství a složení odpadu sledovat. Poctivé třídiče odmění.
    10:22
    Případ lihové mafie
     Vladimír Březina, jeden z nejmovitějších mužů na Zlínsku, nezbohatl z peněz lihové mafie. U Okresního soudu ve Zlíně si v případu legalizace výnosů z trestné činnosti vyslechl zprošťující rozsudek, a to kvůli nedostatku důkazů.
     13:13
     Sexuální útoky
      Tři znásilnění či pokusy o ně, tři různí muži, jedna městská část Brna. V Líšni zažily během 10 měsíců přepadení ženy kolem zastávek nedaleko ulice Novolíšeňská. Policie teď zveřejnila video.
      15:43
      Vrcholí jarní zarybňování
       Na jihu Moravy vrcholí vysazování ryb. Rybáři zarybňují všechny revíry - jak ty, ve kterých vládnou kapři, tak revíry pstruhové. Kvůli suchu ale letos třeba na Blanensku ryby do několika potoků dávat vůbec nebudou.
       18:27
       Úpravy po rekonstrukci v Údolní
        Její opravu dělníci dokončili nedávno. Řada místních si ale na stav ulice Údolní v Brně stěžuje. Brzy by se proto mohla dočkat úprav. Nejvíc lidem chybí přechody pro chodce. Na celém úseku totiž silničáři namalovali jen dva. Kdy přibudou další a jaké dalš
        22:30
        Výstavy brněnských univerzit
         Výstavami si brněnské univerzity připomínají letošní výročí sta let od jejich založení. Ta Masarykova ji dnes otevírá v Moravské galerii. Pro změnu na Špilberku vystavuje Mendelova univerzita.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám