Poplatky za odpad a třídění odpadu. Pokus o znásilnění v brněnské Líšni. Vrcholí jarní zarybňování

Obsah dílu

Poplatky za odpad v Brně

Poslední dva týdny zbývají obyvatelům většiny obcí a měst na zaplacení poplatku za komunální odpad. Třeba v Brně můžou lidé platit do konce května. Zatím tam zaplatilo necelých 60 % obyvatel.

Třídění odpadu

Zatímco množství komunálního odpadu ubývá, tříděného je rok od roku víc. I proto se poplatek za odpad v Brně nezvyšuje a roky se drží na stejné úrovni.

Motivace k třídění odpadu

Čím víc odpadu lidé vytřídí, tím víc prospějí přírodě a obecně životnímu prostředí. Radnice proto obyvatele motivují - třeba v Břeclavi budou pomocí čárových kódů množství a složení odpadu sledovat. Poctivé třídiče odmění.

Případ lihové mafie

Vladimír Březina, jeden z nejmovitějších mužů na Zlínsku, nezbohatl z peněz lihové mafie. U Okresního soudu ve Zlíně si v případu legalizace výnosů z trestné činnosti vyslechl zprošťující rozsudek, a to kvůli nedostatku důkazů.

Sexuální útoky

Tři znásilnění či pokusy o ně, tři různí muži, jedna městská část Brna. V Líšni zažily během 10 měsíců přepadení ženy kolem zastávek nedaleko ulice Novolíšeňská. Policie teď zveřejnila video.

Vrcholí jarní zarybňování

Na jihu Moravy vrcholí vysazování ryb. Rybáři zarybňují všechny revíry - jak ty, ve kterých vládnou kapři, tak revíry pstruhové. Kvůli suchu ale letos třeba na Blanensku ryby do několika potoků dávat vůbec nebudou.

Úpravy po rekonstrukci v Údolní

Její opravu dělníci dokončili nedávno. Řada místních si ale na stav ulice Údolní v Brně stěžuje. Brzy by se proto mohla dočkat úprav. Nejvíc lidem chybí přechody pro chodce. Na celém úseku totiž silničáři namalovali jen dva. Kdy přibudou další a jaké dalš

Výstavy brněnských univerzit

Výstavami si brněnské univerzity připomínají letošní výročí sta let od jejich založení. Ta Masarykova ji dnes otevírá v Moravské galerii. Pro změnu na Špilberku vystavuje Mendelova univerzita.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD