Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Komunální volby 2018

Hnutí Žít Brno zřejmě nebude mít vlastní kandidátku do podzimních komunálních voleb.

Komunální volby 2018

Zatímco Piráti tedy budou teprve vybírat, některé strany v brněnském zastupitelstvu už mají jasno alespoň v tom, kdo je povede do komunálních voleb coby lídr kandidátky.

Komunální volby 2018

A my teď zamíříme do jiného kraje. Podobným fenoménem jako Žít Brno totiž bylo v nedávné minulosti ve Zlíně hnutí M.O.R.

Ubývá ševců

Najít obuvníka, který opraví podpatek nebo odlepenou podrážku, bude podle obuvnické asociace čím dál těžší.

Podpora dietní stravy

Brno dnes schválilo jeden milion korun na dietní stravování v jídelnách. Podle radních totiž intolerancí na lepek, laktózu, nebo třeba cukrovkou trpí stále víc dětí.

Podpora dietní stravy

Školy, které už dietní stravu připravují, si většinou náklady hradí samy, nebo požadují po rodičích malých alergiků o něco vyšší ceny za obědy.

Opravy bazénů

Na hranici životnosti je největší krytý bazén ve Znojmě. Pokud by nebylo možné provoz udržet, neměly by zhruba dva tisíce dětí kde plavat.

Nový pavilon v Olomouci

ZOO Olomouc dokončila africký pavilon Kalahari. Během několika dní se do něj začnou stěhovat zvířata, která pochází z nejsušších oblastní Afriky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST