Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Odpad z oprav dálnic — Odpad z oprav dálnic — Jarní prázdniny — Tugendhat ve filmu — Tři mrtví ve Zlíně — Stížnosti na volby — Budoucnost brněnské LDN — Kombinézy na olympiádu — Odkaz Dalibora Chatrného

Části dílu

00:29
Odpad z oprav dálnic
  Nelegální skládka suti zbylé z přestavby dálnice D1 u obce Čikov na Třebíčsku podle ochránců přírody zničila vzácné rostliny i živočichy. Obecní úřad s navážkou souhlasí, v plánu má její rekultivaci. Nepovolil ji ale krajský úřad.
  03:42
  Odpad z oprav dálnic
   Živě s Janem Rýdlem, mluvčím Ředitelství silnic a dálnic.
   08:03
   Jarní prázdniny
    Lyžování nebo krmení zvířat v zoologické zahradě - nejen to může být náplň jarních prázdnin. Každoročně přibývá třeba nabídek příměstských táborů, a to nejenom přes léto, ale i teď v zimě.
    09:32
    Tugendhat ve filmu
     V brněnské vile Tugendhat se v následujících měsících bude s návštěvníky střídat filmový štáb. V březnu tam začne natáčet snímek Skleněný pokoj, inspirovaný stejnojmenným románem. Proti tomu se ale ohrazuje část rodiny Tugendhatů.
     12:39
     Tři mrtví ve Zlíně
      Smrt dvou žen a jednoho muže ve Zlíně vyšetřuje policie jako vraždu. Těla našla včera v rodinném domě ve čtvrti Podhoří.
      14:51
      Stížnosti na volby
       61 stížností na prezidentské volby dorazilo k dnešní 16. hodině Nejvyššímu správnímu soudu v Brně. Tehdy vypršela lhůta pro jejich podání. Živě s Michalem Cagalou.
       17:40
       Budoucnost brněnské LDN
        Areál na Červeném kopci v Brně, který před měsícem opustili pacienti léčebny dlouhodobě nemocných, najde další využití. Město tam ve spolupráci s Nemocnicí Milosrdných bratří zřídí útočiště pro lidi bez domova. První klienti se nastěhují zřejmě už v únoru
        19:43
        Kombinézy na olympiádu
         Ze Zlína přes Jamajku až na zimní olympiádu do korejského Pchjong-čchangu. Přesně takovou trasu urazí nápad zlínské designérky Zuzany Bahulové, která stojí za návrhem kombinézy pro ženskou posádku bobu z Jamajky.
         21:35
         Odkaz Dalibora Chatrného
          Jak ovlivnil jiné umělce i jak tvořil sám - výstava věnovaná brněnskému výtvarníkovi a držiteli Ceny ministra kultury - Daliboru Chatrnému bude od zítřka k vidění v Domě Pánů z Kunštátu v Brně. Spolupracovala na ní i jeho dcera, Dana Chatrná.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám