Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Příprava kostelů na Vánoce

Obsah dílu

Rezidentní parkování — Parkování zdraží — Spor o Pohořelec — Příprava kostelů na Vánoce — Doprava o Vánocích — Kam na svátky — Vánoční nákupy — Dobročinnost o Vánocích — Vánoční poselství

Části dílu

00:34
Rezidentní parkování
  Brněnští radní schválili systém rezidentního parkování. V daných lokalitách zvýhodní tamní obyvatele s trvalým pobytem a místní firmy na úkor ostatních. Platit začne už od léta v centru - ve zbytku města si lokality zvolí samostatně městské části.
  04:31
  Parkování zdraží
   Ještě než začne platit rezidentní parkování, rozhodla se radnice zvýšit ceny za stání v devatenácti ulicích historického centra na dvojnásobek a peníze vybírat i v noci - aby uvolnila místa rezidentům. Informovali jsme vás o tom už v úterý.
   08:25
   Spor o Pohořelec
    Spor o brněnskou ulici Pohořelec nekončí. Loni z ní městská část odstranila stánky, které tam podle úředníků stály nelegálně. Podle verdiktu soudu byla nelegální naopak výzva k jejich odklizení.
    10:30
    Příprava kostelů na Vánoce
     Před nadcházejícím svátečním víkendem je rušno nejen v obchodních domech a na silnicích, ale i v kostelích. Vše je potřeba umýt a nazdobit. Letos budou přípravy pro faráře náročnější – poslední adventní neděle vychází na Štědrý den.
     13:54
     Doprava o Vánocích
      Předvánoční shon už pomalu vrcholí. V Brně působí dopravní komplikace - ve městě i okolí se tvoří kolony. Nejhorší situace je už tradičně kolem velkých obchodních center, jako je třeba Vaňkovka. Živě s Veronikou Gecovou.
      15:20
      Kam na svátky
       Dva vánoční protipóly. Někomu dneškem začíná díky celozávodní dovolené pracovní volno, jinému naopak pracovně nejvypjatější část celého roku. Druhý případ se týká pekařů, hotelového personálu nebo vlekařů.
       18:10
       Vánoční nákupy
        Živě s Veronikou Gecovou.
        19:12
        Dobročinnost o Vánocích
         Předvánoční čas je spojený i s pomocí potřebným. Třeba Diecézní charitě se v Brně povedlo mezi lidmi vybrat víc než 70 dárků pro děti z azylových domů. Lidé myslí i na opuštěné seniory.
         21:24
         Vánoční poselství
          Oslavu vánočních svátků, stejně jako jejich důležitost na závěr připomene farář František Sedláček ze Štípy u Zlína. Jeho poselství přichází z poutního kostela Narození Panny Marie.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám