25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

TÉMA DNE: Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji — Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji — Čištění Bořího lesa od munice — Šampionát evropských odstřelovačů — Bílá hora v Brně po letech v bílém — Požár domu na Vysočině — Finanční pomoc nemocnicím ve Zlínském kraji — Vykrádání aut v Moravském krasu — Začalo čištění popelnic — Opráski sčeskí historje na Špilberku

Části dílu

01:00
TÉMA DNE: Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji
  Větrná elektrárna ve Chvalovicích na Znojemsku definitivně nebude. Po letech vyjednávání a protestů místních už investor úsilí vzdal. Právě Znojemsko je přitom jediné místo v kraji, kde větrné elektrárny jsou.
  04:22
  Větrné elektrárny v Jihomoravském kraji
   O větrných elektrárnách živě s Davidem Hanslianem z oddělení meteorologie, Ústav fyziky atmosféry AV ČR
   06:48
   Čištění Bořího lesa od munice
    Už dvacet hektarů Bořího lesa na Břeclavsku vyčistili pyrotechnici od nevybuchlé munice. První etapa asanace začala loni v listopadu. Aktuálně pětičlenný pyrotechnický tým prohledává dalších třináct hektarů.
    09:51
    Šampionát evropských odstřelovačů
     Živě s redaktorem Josefem Kvasničkou
     12:15
     Bílá hora v Brně po letech v bílém
      Bílá hora v brněnských Židenicích v těchto dnech znovu po 40ti letech dostává svému jménu. Vykvetly totiž třešně, které tam loni v zimě nechala vysadit městská část. Obnovila tak podobu, kterou měla hora téměř celé minulé století.
      14:34
      Požár domu na Vysočině
       Rozsáhlý požár dnes ráno zachvátil rodinný dům a zemědělskou usedlost ve Zbinohách u Větrného Jeníkova na Jihlavsku. Obešel se bez obětí na životech, škoda ale bude podle všeho vysoká - plameny totiž zcela zničily hospodářskou budovu a velkou část domu.
       16:36
       Finanční pomoc nemocnicím ve Zlínském kraji
        Živě s redaktorem Lubošem Dostálem
        18:52
        Vykrádání aut v Moravském krasu
         Turisté, mířící autem do Moravského krasu, by si měli dát pozor na zloděje - jen za poslední dva měsíce tam musela policie řešit čtyři případy vykradených aut, to je víc než za celý minulý rok.
         21:02
         Začalo čištění popelnic
          55 tisíc popelnic a kontejnerů v Brně čeká na jaře a v létě očista. Do myčky nemusí, umyje je speciální vozidlo přímo v ulicích. Vyčistit všechny nádoby na směsný odpad ve městě bude trvat několik měsíců.
          22:39
          Opráski sčeskí historje na Špilberku
           Opráski sčeskí historje, humorný komiks komentující zkomolenou češtinou důležité momenty Českých dějin, bude od zítřka k vidění na hradě Špilberku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám