25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Objev: proč se vrací rakovina — Zákulisí světa mikroskopů — Stadion v Drnovicích vydražen — Výpověď znalce v kauze Matěje Kociána — Preventivní kontroly řidičů — Budoucnost bývalých kasáren — Soutěž mladých kuchařů — Fait gallery v novém

Části dílu

01:13
Objev: proč se vrací rakovina
  Vědcům z Masarykovy univerzity se podařilo zjistit jeden z důvodů, proč se některým pacientům vrací rakovina. Na unikátních záznamech totiž zdokumentovali chování nádorových buněk, o kterém doposud neměli tušení.
  04:39
  Zákulisí světa mikroskopů
   Objev zmíněný v první reportáži umožnil speciální mikroskop, kterých je na světě jen 5. Všechny pocházejí z Brna. Pracovali na něm vědci z VUT i z firmy Tescan.
   09:27
   Stadion v Drnovicích vydražen
    6 milionů 200 tisíc - za tolik vydražila stadion v Drnovicích na Vyškovsku firma Mengas. Peníze musí zaplatit do 18. dubna. Pak jí bude hřiště, na kterém se hrály v minulosti prvoligové zápasy, patřit.
    12:00
    Výpověď znalce v kauze Matěje Kociána
     Výpovědí znalce dnes u Městského soudu v Brně pokračovala kauza devítiletého Matěje Kociána. Ten je už šest let v kómatu. Jeho rodiče žádají od Fakultní nemocnice v Brně odškodnění 20 milionů korun. Nemocnice pochybení odmítá.
     14:16
     Preventivní kontroly řidičů
      Už zítra ráno začnou rozsáhlé policejní kontroly na Vysočině a pokračovat budou i o víkendu. Za pomoci nových aut a nové techniky budou policisti měřit rychlost a kontrolovat řidiče, jestli neřídí s alkoholem v krvi.
      16:04
      Budoucnost bývalých kasáren
       Živě s redaktorkou Barborou Měchurovou
       19:13
       Soutěž mladých kuchařů
        V hlavní roli vepřová panenka – to je zadání soutěže gastronomické soutěže, kterou pořádá dnes a zítra Střední škola hotelová a služeb Kroměříž. Budoucí kuchaři z celé republiky poměřují síly s učni z Polska, Portugalska, Itálie i Slovenska.
        21:08
        Fait gallery v novém
         Stejný prostor, nové využití – budova bývalé slévárny v centru Brna se příští týden znovu otevře lidem – a znovu jako galerie současného umění. Výstavy už nebudou v režii sběratele Richarda Adama, ale Fait gallery, která se sem stěhuje z Králova Pole.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám