Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Novela vinařského zákona

Obsah dílu

Novela vinařského zákona — Na jižní Moravě přibývá minipivovarů — Nová lávka přes řeku Svitavu — Chřipková sezona v regionu — Elektronické zápisy do zlínských škol — Prodej lístků na Grand Prix — Růže pro královské koně — Odkaz Kerouaca v HaDivadle

Části dílu

01:15
Novela vinařského zákona
  Chystaná novela zákona o vinařství a vinohradnictví - to byl důvod dnešního setkání ministra zemědělství Mariana Jurečky s vinaři i majiteli vinoték. Někteří z ní mají obavy
  05:40
  Na jižní Moravě přibývá minipivovarů
   Víno a burčák jsou tradiční symboly jižní Moravy. Teď jim roste konkurence. V regionu totiž loni rekordně přibylo minipivovarů. A to hlavně díky rostoucímu zájmu lidí o pestřejší nabídku piv.
   09:44
   Nová lávka přes řeku Svitavu
    Na železničním mostě v brněnských Obřanech nechala místní radnice postavit lávku pro chodce a cyklisty. Vznikla tak bezpečná spojnice mezi městskou částí a Bílovicemi nad Svitavou.
    12:13
    Chřipková sezona v regionu
     Už tři lidé zemřeli na chřipku ve Zlínském kraji. Hygienici tam evidují celkem šest případů se závažným průběhem této nemoci.
     14:16
     Elektronické zápisy do zlínských škol
      Budoucí prvňáčci se dnes odpoledne vydali k zápisu do škol ve Zlíně. Rodiče letos děti poprvé registrovali elektronicky.
      16:32
      Prodej lístků na Grand Prix
       Zatím 1600 prodaných lístků a pomalu se rozbíhající prodej v zahraničí – tak to vypadá měsíc po podpisu smlouvy s promotérskou společností Dorna, která do Brna přiveze letošní Velkou cenu silničních motocyklů.
       18:59
       Růže pro královské koně
        Jen jednou za dva roky se ve slováckých Kunovicích koná květnová Jízda králů. Přípravy na tu letošní už začaly. Desítky žen se denně scházejí, aby stihly vyrobit desítky tisíc barevných papírových růží k ozdobení koní.
        21:16
        Odkaz Kerouaca v HaDivadle
         Zpověď ikony generace beatníků - Jacka Kerouaca - nabídne už v sobotu brněnské HaDivadlo.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám