25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Začínající dirigenti

Obsah dílu

Rodičovská lůžka — Léčebny pro děti i rodiče — Ubývá chovů prasat — Neviditelní chodci — Cvičení vojáků — Začínající dirigenti

Části dílu

01:14
Rodičovská lůžka
  Speciální pokoje pro rodiče a jejich předčasně narozené děti chce ještě letos otevřít zlínská porodnice. Za pobyt už matky platit nebudou. Pobyt rodičů s odrostlejšími dětmi je naopak v nemocnicích běžný. Může se ale prodražit.
  04:39
  Léčebny pro děti i rodiče
   Zájem rodičů strávit pobyt v léčebně s dětmi roste. V dětských léčebnách na Blanensku proto v letošním roce přibudou další pokoje. Do jejich přestavby kraj investuje 26 milionů korun.
   11:42
   Ubývá chovů prasat
    Dlouholetá tradice - chov prasat končí v letovické zemědělské společnosti Ledeko. Čtyři sta vepřů a prasnic prodají do tří měsíců.
    13:49
    Neviditelní chodci
     Od 20. února budou mít chodci novou povinnost. Za špatné viditelnosti a na neosvětlených místech musí nosit reflexní prvky. Jinak jim hrozí až dvou-tisícová pokuta. Policisté je na to upozorňují v preventivní kampani - začali na Vysočině.
     18:38
     Cvičení vojáků
      Na 40 vojáků se ve vyškovském výcvikovém areálu připravuje na misi v Mali. Dalších zhruba 60 kolegů jim pomáhá vytvořit autentickou atmosféru - představují protivníky nebo místní malijské obyvatelstvo.
      20:48
      Začínající dirigenti
       Studenti a studentky dirigování z Janáčkovy akademie múzických umění dirigují Brněnské fiolharmoniky. Mladých dirigentů napříč ročníky taktují tělesu o šedesáti hráčích pravidelně. Jde o povinnou praxi, kterou studenti potřebují, než dostudují.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám