Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Sociální bydlení — Sociální bydlení — Sociální bydlení — Skončila obnova Velehradu — Kauza daňových podvodů — Chybějící kontejnety — Neshody na radnici v Čejči — Muzeum rozdává klíče k pokladu

Části dílu

01:15
Sociální bydlení
  Víc než 3 měsíce od slavnostního otevření je dům pro sociálně potřebné v brněnské ulici Francouzská stále prázdný. Město začalo vybírat nájemníky až po dokončení rekonstrukce. A dlouho nevědělo, kdo v něm vlastně bude bydlet.
  03:45
  Sociální bydlení
   živě s hostem: Martin Freund /Žít Brno/
   06:53
   Sociální bydlení
    A další příklad - v Hodoníně se podařilo díky pomoci městských úředníků sehnat lepší bydlení už 18ti rodinám. Tři roky tam úspěšně funguje motivační projekt tak zvaného prostupného bydlení.
    11:33
    Skončila obnova Velehradu
     Poutní bazilika v centru Velehradu má po sedmileté rekonstrukci kompletní výzdobu. Dnes obnova skončila přesunem 11ti soch světců, které dominují vzácným chórovým lavicím.
     14:03
     Kauza daňových podvodů
      Kauzu údajného dvou a půl miliardového daňového úniku, spojeného s obchodníkem Shahramem Abdullahem Zadehem, začal dnes rozplétat Krajský soud v Brně. Ale jen formálně - hned po úvodu totiž soudce hlavní líčení odročil.
      16:35
      Chybějící kontejnety
       Obyvatelé domů v rekonstruovaných ulicích v Brně si stěžují na chybějící barevné kontejnery na tříděný odpad. Ty ale podle internetových stránek firmy, která má svoz odpadu na starost, stojí na svých místech.
       18:59
       Neshody na radnici v Čejči
        Dotační podvody nebo nezákonný prodej pozemku vyčítá opozice v Čejči na Hodonínsku místní starostce. Ta už ale dřív jakékoliv pochybení odmítla. Trestní oznámení na vedení obce teď řeší taky policie. Živě s barborou Žítkovou.
        21:15
        Muzeum rozdává klíče k pokladu
         Mít šperky jako velkomoravská princezna. To se splní jednomu z návštěvníků Moravského zemského muzea v Brně. To bude až do září lidem na výstavách a přednáškách rozdávat klíče k pokladu.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám