25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: 45 let od nehody u Řikonína

Obsah dílu

Třídění odpadu v regionu — Města třídí a šetří — Dohoda idbirů s vedením DPMB — Nový babybox v Břeclavi — Firmu Hamé kupuje norská Orkla — Končí výluka do Nesovic — 45 let od nehody u Řikonína — Zasnoubené se smrtí

Části dílu

01:05
Třídění odpadu v regionu
  Obyvatele Telče čeká od nového roku odpadová revoluce. Město totiž přebírá svoz odpadů do svých rukou a chce lidi naučit co nejvíce třídit.
  04:42
  Města třídí a šetří
   Právě víc třídit a míň skládkovat chce Evropská unie. A města na její plán reagují třeba tím, že vytříděný odpad prodávají jako surovinu. I díky tomu radnice nechávají poplatky za odpad i v příštím roce stejné, jako letos.
   09:02
   Dohoda idbirů s vedením DPMB
    Zaměstnancům brněnského dopravního podniku se v následujících dvou letech zvýší platy průměrně o šestnáct set korun. S vedením se na tom dnes dohodli odboráři.
    11:08
    Nový babybox v Břeclavi
     Břeclavská nemocnice má nový babybox. Personál teď musí zjistit, jak jej obsluhovat. Provoz schránky proto zahájí až za týden. Podobných je v zemi 68, zachránily už bezmála 130 dětí.
     13:39
     Firmu Hamé kupuje norská Orkla
      Potravinářský gigant z Kunovic na Uherskohradišťsku má cenu 4,7 miliardy korun. Firma Hamé po 6 letech změnila majitele, islandskou investiční společnost vystřídala podobná společnost z geograficky příbuzného Norska.
      16:00
      Končí výluka do Nesovic
       Dnes o půlnoci skončí vlaková výluka mezi Nesovicemi a Brnem. Práce na trati od srpna komplikovaly dopravu. Lidé museli do Brna jezdit autobusy - a ani to nebylo vzhledem k opravám silnic jednoduché.
       18:39
       45 let od nehody u Řikonína
        Přesně před 45ti lety došlo na trati Brno - Havlíčkův Brod u Řikonína k tragické železniční nehodě. Do stojícího nákladního vlaku tam tehdy na mostě narazil expres Panonia.
        21:44
        Zasnoubené se smrtí
         Hrdinky, na které se zapomnělo. Osudy čtyř žen v životě československého letce RAF - Josefa Brykse - ukáže nová inscenace. Drama Zasnoubené se smrtí připravilo brněnské divadelní studio Paradox.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám