25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Brňané třídí stále lépe

Obsah dílu

Boj s rychlou jízdou — Brňané třídí stále lépe — Ohrožení nebezpečnou bakterií — Čeština pro cizince — Zásah protidrogové centrály v Brně — Víc jablek na mošt

Části dílu

01:21
Boj s rychlou jízdou
  Obce na jižní Moravě a Vysočině bojují s řidiči, kteří v nich překračují rychlost. Třeba v Kyjově radnice instalovala takzvaného 3D strážníka - tedy figurínu policisty. Další města plánují nákup radarů.
  11:16
  Brňané třídí stále lépe
   Brňané se zlepšují v třídění odpadu. Podle společnosti SAKO, která v Brně svoz odpadu zajišťuje, narostl objem vytříděného plastu až o 40 %. Měsíčně obyvatelé Brna nechají recyklovat přes 500 tun papíru a plastu.
   13:34
   Ohrožení nebezpečnou bakterií
    Jeden mrtvý, jeden těžce nemocný a desítky lidí v ohrožení života – to je výsledek výskytu bakterie Legionella ve wellness hotelu v Březůvkách u Zlína. Policie jeho provozovatele obvinila z obecného ohrožení.
    16:24
    Čeština pro cizince
     Na čtyřech jihomoravských jazykových školách můžou cizinci skládat zkoušku z češtiny. Počet studentů vzrůstá. U testů uspěje 80 % z nich. Čeština je přitom jednou z podmínek k zisku občanství.
     18:57
     Zásah protidrogové centrály v Brně
      Policie zveřejnila podrobnosti ke včerejšímu zásahu Národní protidrogové centrály v Brně-Tuřanech. Obvinili pět lidí.
      20:52
      Víc jablek na mošt
       Sklizeň jablek na jihu Moravy vrcholí. A to znamená, že napilno mají i moštárny. Jablek se letos urodilo víc než loni, jsou ale menší.
       Přehrát celé video
       Stopáž25 minut
       Další díl
       Události v regionech

       Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

       Napište nám