Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Mimořádná dotace pro Klokánky

Obsah dílu

Změna klimatu na jihu Moravy — Boj proti hazardu — Rekonstrukce dřevěného kostela — Oprava potrubí v Dukovanech — Mimořádná dotace pro Klokánky — Unikátní muzeum kol v Boskovštejně — Památník Tomáše Bati

Části dílu

01:15
Změna klimatu na jihu Moravy
  Sucho, které v posledních letech trápí hlavně jihomoravské zemědělce, dnes řeší vláda. Chystá se schválit sérii opatření, které v budoucnu přinesou lepší hospodaření s vodou.
  08:17
  Boj proti hazardu
   Vláda schválila důslednější regulaci hazardu v Česku. Trojice schválených návrhů posilují pravomoci státu a obcí v kontrolách. Novela zavádí například povinnou přestávku po dvou hodinách hry a upravuje taky otevírací dobu.
   12:18
   Rekonstrukce dřevěného kostela
    Lidové baroko z poloviny 18. století bude zase jako nové. Dřevěný kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích, jeden ze symbolů Valašska, prochází největší rekonstrukcí ve své historii.
    14:33
    Oprava potrubí v Dukovanech
     V Jaderné elektrárně Dukovany vyměňují potrubí chladící vody. Za třicet let provozu je to poprvé, co se tento důležitý systém rekonstruuje. Potřeba je to jednak kvůli poruše, ale také proto, aby elektrárna získala povolení k dalšímu provozu.
     16:16
     Mimořádná dotace pro Klokánky
      O mimořádné dotaci 20 milionů korun pro dětská krizová centra Klokánek dnes jedná vláda. Centrům totiž kvůli dvaadvaceti milionovému dluhu za sociální pojištění hrozí exekuce.
      20:03
      Unikátní muzeum kol v Boskovštejně
       Jedno z největších muzeí kol na světě je od začátku prázdnin otevřené v Boskovštejně na Znojemsku. K vidění je tu průřez celou historií výroby kol včetně řady unikátních exponátů.
       22:09
       Památník Tomáše Bati
        Z Domu umění ve Zlíně definitivně zmizely varhany. Za 410 tisíc je od města jako jediný zájemce koupila farnost v obci Lendak na Slovensku. Město chce objekt zrekonstuovat a vrátit mu původní podobu Památníku Tomáše Bati.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám